Urządzanie małej łazienki - funkcjonalnie i stylowo!

W urządzaniu małej łazienki najważniejszy jest pomysł. Każdy, kto kiedykolwiek próbował sprawić, aby po zakończeniu remontu wydała się ona większa, wie jakie to trudne.
Urządzanie_małej_łazienki_funkcjonalnie_i_stylowo._.jpg

Ten problem doskonale znają zwłaszcza mieszkańcy bloków, gdzie małe łazienki to standard. Niestety bardzo trudne jest powiększenie metrażu małej łazienki, zatem pozostają nam jedynie nieinwazyjne metody, optycznie powiększające wnętrze. Jak choćby odpowiednie światło czy elementy dekoracyjne tj. lustra, które również świetnie sprawdzają się w małych pomieszczeniach. Wiele także zależy od tego, czy zdecydujemy się na wannę czy prysznic. Wybór wanien na rynku jest obecnie tak duży, że pomimo małej przestrzeni do zagospodarowania z pewnością odnajdziemy tę idealną. Zajmuje ona zwykle więcej miejsca niż kabina prysznicowa ale z drugiej strony, daje możliwość cieszenia się relaksującą kąpielą po długim dniu. W niewielkiej łazience najlepiej sprawdzi się wanna narożna, ale także taka o nieregularnym kształcie, która łatwo dostosuje  się do całego pomieszczenia, a jednocześnie pozostawi jeszcze sporo miejsca do zagospodarowania. W aranżowaniu małych łazienkach najważniejsze słowa to praktyczność i funkcjonalność. Kiedy decydujemy się na wybór prysznica nie oznacza to, że automatycznie nie mamy szans na stylowy projekt. Kabiny prysznicowe również stanowić mogą ciekawy element wystroju, a przy tym są bardzo funkcjonalne. Możemy postawić na wersję z przeszklonymi drzwiami bez brodzika, co optycznie powiększy przestrzeń w łazience, a jednocześnie będzie prezentowało się bardzo nowocześnie i stylowo. Bądź na opcję najbardziej podstawową, powoli odchodzącą, z brodzikiem.

Urządzanie_małej_łazienki_funkcjonalnie_i_stylowo_2a.jpg  Urządzanie_małej_łazienki_funkcjonalnie_i_stylowo_1a.jpg 
Którejkolwiek opcji nie wybierzemy, należy pamiętać o kolejnym aspekcie, znacząco wpływającym na optyczne powiększenie łazienki. Chodzi o dobrze dobrane kolory i materiały na ściany i podłogę. Odciążające, jasne barwy. Biele, szarości przełamane drewnianymi elementami, jasne kafle, na pewno będą stanowiły najlepszą bazę do aranżacji łazienki.  Dobrze jest również zwrócić uwagę na rodzaj mebli, jakie chcielibyśmy włączyć do naszego projektu. W większości łazienek nie ma ich za wiele, a tym samym często pojawia się problem z przechowywaniem akcesoriów łazienkowych jak np. ręczników, kosmetyków itp. Półki i szafki, sprytnie wbudowane, z systemem wysuwanym z pewnością pomogą w utrzymaniu porządku, a przy tym nie zajmą dodatkowego miejsca. Równie istotną kwestią w urządzaniu małej łazienki jest dobór odpowiedniego oświetlenia. Jedno, duże źródło światła nie sprawdzi się najlepiej w tym przypadku. Znacznie lepsze będzie światło punktowe, umieszczone w kilku najważniejszych miejscach łazienki, jak choćby przy lustrze nad umywalką. 

Urządzanie_małej_łazienki_funkcjonalnie_i_stylowo_6a.jpg  Urządzanie_małej_łazienki_funkcjonalnie_i_stylowo_5a.jpg

Dodatki, nawet jeśli w całej aranżacji postawiliśmy na minimalizm i funkcjonalność, to właśnie dzięki nim, możemy podkreślić oryginalny styl naszej łazienki. Jednym z takich dodatków jest lustro, które szczególnie w małych łazienkach świetnie się sprawdza. Jego wybór jest praktycznie nieograniczony. Od prostych, pojedynczych przez te w stylizowanych ramach, okrągłe, prostokątne, podświetlane ledowo, czy umieszczane na drzwiczkach od szafki. Elementem dekoracyjnym, który wprowadza bardzo przyjemny klimat, są świeczki. Dzięki nim nawet najmniejsza łazienka stanie się oazą spokoju i relaksu.

AG
21.04.2016Polecamy:
 
    • 0
    • 0

    nata

    małe łazienki kto faktycznie zmora, dobrych rad jak je fajnie urządzić nigdy za dużo!

Czytaj również 

Inspiracje