Umywalki nablatowe, czyli estetycznie i niebanalnie

Obiegowa opinia brzmi, że w przypadku urządzania łazienki nie ma wielu możliwości do szaleństw. Standardowa biała wanna lub kabina prysznicowa, sedes, czy umywalka to najczęstszy wybór osób kompletujących sprzęt łazienkowy. Mało kto próbuje odejść od utartego schematu.Ostatnimi czasy jednak coraz popularniejsze stają się umywalki nablatowe, czyli innymi słowy niezabudowane i robiące wrażenie, stojących luźno na blacie. Czy tego typu rozwiązanie ma sens? Dowiecie się tego z poniższego tekstu.
umywalki-nablatowe.jpg

Więcej miejsca


Jedną z najważniejszych zalet umywalek nablatowych jest fakt, że dzięki nim możliwe jest zaoszczędzeniemiejsca, co ma ogromne znaczenie w przypadku małych łazienek. Umywalka postawiona na blacie nie wchodzi pod niego, a co za tym idzie uzyskujemy miejsce na niedużą szafkę.

Higiena

Warto pamiętać, że umywalki nablatowe posiadają mniej zakamarków i ciężko dostępnych miejsc, dzięki czemu dużo łatwiej się je czyści. Osadzanie się kamienia i trudnych zabrudzeń jest dużo łatwiejsze do wyeliminowania. Przed wyborem umywalki nablatowej zastanówcie się gdzie chcecie, aby umieszczony był syfon. Wbrew pozorom ma to kluczowe znaczenie. Jeżeli zdecydujecie się na wersję z widocznym syfonem wybierzcie model dekoracyjny tak, aby komponował się z resztą łazienki i zbytnio się nie wyróżniał.

umywalki-nablatowe-2.jpg

Różnorodność materiałów

Na rynku dostępnych jest wiele modeli umywalek nablatowych wykonanych z przeróżnych materiałów. Bez trudu można znaleźć klasyczne białe umywalki, które będą pasować do każdej przestrzenni, ale nie zawiodą się również Ci, którzy stawiają na coś oryginalnego. Bardzo modne są również umywalki wykonane ze szkła. Nadają połysku całej łazience i tworzą bardzo przyjemny efekt wizualny. Oczywiście szkło, z którego są wykonane jest odpowiednio wzmocnione i zabezpieczone przed pęknięciem.

umywalki-nablatowe-3.jpg 

Masa kolorów i wzorów

Oprócz różnorodnych materiałów umywalki nablatowe dają również ogromne możliwości dekoracyjne. Mogą być dowolnie pomalowane lub wykonane w niestandardowych kolorach oraz kształtach. Dzięki temu nawet najbardziej kreatywni projektanci doceniają tego typu umywalki tworząc jednocześnie niesamowite dzieła sztuki w łazienkach swoich klientów.
 
Jak więc widać umywalki nablatowe mogą być bardzo dobrą alternatywą dla standardowej zabudowy łazienkowej, która owszem jest ładna, ale powoli staje się sztampowa. Warto zainwestować w coś, co wyróżni Waszą łazienkę i sprawi, że będzie ona miejscem pełnym energii i miłej atmosfery. 
    • 0
    • 0

    Ewa

    taka umywalka będzie u mnie jak zrobię remont łazienki

Czytaj również 

Inspiracje