Pralka, która sama dobiera ilość detergentu

Czy wiecie, jak prawidłowo dobrać ilość detergentu do konkretnego prania? Według badań przedstawionych przez firmę Siemens, 90% użytkowników ma z tym zadaniem problem. Nowa pralka z oferty niemieckiego producenta: WM12W690P posiada zintegrowany system dozowania detergentu, który samodzielnie dobiera jego optymalną ilość.

Pralka-która-sama-dobiera-ilość-detergentu.jpg

Pralka WM12W690P wyposażona jest w system i-Dos, który automatycznie określa ilość płynu potrzebną do prania i płukania ubrań z dokładnością do 1ml.
Zmienne, jakie bierze pod uwagę to: twardość wody, rozmiar załadunku oraz stopień zabrudzenia i rodzaj tkanin. Specjalne sensory rejestrują każdy z  tych czynników i na tej podstawie dostosowują ilość potrzebnego detergentu. System i-Dios pozwala wyprać ubrania przy minimalnym do tego celu zużyciu środków. Czujnik stopnia zabrudzenia wody aquaSensor określa poziom zabrudzenia ubrań na kolejnych etapach prania, skanując odprowadzaną wodę w celu ewentualnego dalszego zastosowania środka piorącego lub wody. Pralka wyposażona jest w pojemnik, który pozwala na umieszczenie płynnego detergentu wystarczającego na 20 -25 cykli prania.

Pralka-która-sama-dobiera-ilość-detergentu-3.jpg

Pralka WM12W690P działa w klasie energetycznej A+++ (- 30%). Klasą A+++ oznaczane są urządzenia o najmniejszym zużyciu prądu, natomiast model ten pobiera o 30% mniej energii niż wynoszą normy dla urządzeń o klasie A+++.  Dodatkowym udogodnieniem modelu WM12W690P są funkcje:
 • speedExpert, która pozwala skrócić czas prania nawet o 65%. Po włączeniu funkcja bada, w których cyklach prania można oszczędzić czas. Zamontowane w pralce czujniki rejestrują ilość wsadu i rodzaj tkanin, aby na tej podstawie określić czas prania.
 • iQ Drive, która zapewnia gładkie obroty i stałą prędkość wirowania. Funkcja ta przeciwdziała gwałtownej pracy urządzenia.
 
Pralka-która-sama-dobiera-ilość-detergentu-2.jpg
  • 0
  • 0

  Tomek

  No dobrze ale ja używam innego detergentu do białego prania a innego do kolorowego i oczywiście środek do zmiękczania tkanin - jak to się ma do tego systemu gdzie jest miejsce tylko na jeden rodzaj detergentu?

  • 0
  • 0

  Kinga

  Stosuje oszczędne dozowanie i też jestem zadowolona, ale nie miałam możliwości korzystać z takiego wynalazku.

  • 0
  • 0

  Max

  Super sprawa z taka pralką a jaka oszczędność detergentów. Ja do prania używam kapsułek to myślę, że nic bym nie zyskał.

Czytaj również 

 • Czym jest inteligentny dom?

  Czym jest inteligentny dom?

  O inteligentnym domu słyszał każdy. Coraz więcej takich domów jest budowanych. Nie powinno nikogo w takiej sytuacji dziwić, że coraz szersza grupa ludzi decyduje się na system inteligentnego... więcej

 • Jak dobrać odpowiedni klosz do lampy?

  Jak dobrać odpowiedni klosz do lampy?

  Wybór lampy i oświetlenia do niej zależy głównie od tego, co chcemy z nią robić. Dotyczy to zarówno wielkości samego urządzenia, jak i rodzaju żarówek oraz klosza. Na... więcej

 • Rozwiązania łazienkowe dla wymagających

  Rozwiązania łazienkowe dla wymagających

  Coraz więcej wymagamy nie tylko od siebie, ale i od otoczenia - przestrzeni, w której mieszkamy. Chcemy z przyjemnością wracać do miejsc, w których można się zrelaksować, wrócić... więcej

 • AGD przyszłości: pralka, która sama zamówi detergent

  AGD przyszłości: pralka, która sama zamówi detergent

  Jak często zdarzyło ci się zapomnieć kupić proszku do prania lub przeoczyć, że właśnie się on kończy? Jest to szczególnie kłopotliwe, jeżeli dopiero wróciliśmy z zakupów... więcej

Inspiracje