Aranżacja minimalistycznej łazienki. Zobacz nasze pomysły

Minimalizm to wciąż jeden z najbardziej gorących trendów. Nie bez przyczyny – wnętrza inspirowane tą estetyką są bardzo przyjemne w użytkowaniu, a przy tym niezwykle uspokajające. Styl minimalistyczny to czystość linii, jasne kolory i prostota. Uporządkowanie i wrażenie schludności. To wszystko sprawia, że w tych pomieszczeniach czujemy się zrelaksowani i wyciszeni. Zobacz, jak stworzyć luksusową przestrzeń do odpoczynku w swojej łazience.
Aranżacja minimalistycznej łazienki. Zobacz nasze pomysły

Po ciężkim dniu łazienka staje się miejscem, w którym chcemy się odprężyć i ukoić zmysły. Warto więc zaprojektować ją tak, by nasza uwaga nie była rozproszona, a wnętrze było estetyczne i sprzyjało relaksowi. Minimalizm, w którym akcent położony jest na harmonię i prostotę, to wręcz idealny styl do aranżacji łazienki.


Minimalistyczna łazienka w stylu japońskim

Architektoniczna oszczędność nie jest zarezerwowana jedynie dla wnętrz w typie skandynawskim. Alternatywę stanowią łazienki, które czerpią inspirację z Orientu i natury, w surowej wersji. Łazienka w stylu japońskim to bardzo wyraźne nawiązania do drewna, bambusu i kamienia.

Japończycy ponad wszystko cenią uporządkowanie. Urządzając łazienkę w tym stylu, nie można zapomnieć o masywnych półkach na przybory i ręczniki, najlepiej z egzotycznego drewna. Ściany warto pokryć gresem imitującym drewno lub kamień, dostępnym w dużym formacie – zabieg ten, dzięki użyciu minimalnej fugi, pozwala uzyskać wrażenie jednolitej powierzchni. Siła aranżacji tkwi w dodatkach. Małą Japonię stworzysz dodając elementy roślinne: orchidee, drzewka bonsai czy bukiet kwiatów w stylu ikebany. Feng shui każe również umieścić w łazience jak największe lustro, które ma wnieść do wnętrza dobrą energię. Możesz przeznaczyć na to np. jedną ścianę – w małych łazienkach powiększy optycznie przestrzeń. Rozwiązaniem jest też umieszczenie nad umywalką ciężkiego lustra w drewnianej oprawie. Jeśli w twojej łazience znajduje się okno, przysłoń je bambusową roletą lub płócienną roletą rzymską w odcieniu beżu.


Styl nowojorski

Modny, miejski minimalizm rodem z Nowego Jorku? To propozycja dla fanów wnętrz z pogranicza glamour i loftu. Stonowanie z wyraźnymi, designerskimi akcentami. Jak stworzyć łazienkę w takim stylu? Bazą są białe lub szare płytki z wyraźną, kontrastową fugą. Choć wiele osób decyduje się na malowanie płytek ceramicznych na jasny kolor, warto pamiętać, że to kłopotliwy i ryzykowny zabieg. Źle zaaplikowana lub wymieszana w niewłaściwych proporcjach farba nie zachowa odpowiednich właściwości. Z czasem zacznie się nieefektownie łuszczyć. Estetyczne wnętrze w stylu nowojorskim stworzysz jedynie sprawdzonymi metodami. Aby stworzyć jednolite wnętrze, na ściany i podłogę wybierz jednakowe płytki. Ze względu na swoją niską nasiąkliwość, do łazienek polecane jest użycie gresu. Możesz go użyć zarówno na ścianę, jak i podłogę.

Must have to podtynkowa armatura. Kran i deszczownica muszą sprawiać wrażenie masywnych. W łazience typu nowojorskiego biel przeplata się z elegancką czernią. Nie zapomnij więc o ciężkiej, industrialnej lampie w kolorze czarnym. Łazienkowe szafki zaprojektuj tak, by tworzyły jednolity ciąg. Nie zapomnij o czarnych gałkach. Nowy Jork w wersji glamour uzyskasz montując na nich białe sztukaterie.


Surowe wnętrze nowoczesnej łazienki

Choć beton we wnętrzu tworzy wrażenie zimnego i surowego, jest materiałem, którym często inspirują się architekci wnętrz. W łazienkach tę surowość przełamuje się, używając płytek imitujących drewno czy cegły. W ten sposób nawet w małej łazience można wydzielić kilka stref. Industrialny charakter nadasz wnętrzu montując pod prysznicem gres. Motyw ten może przechodzić na podłogę. W miejscu umywalki postaw na okładzinę drewnopodobną. Wnętrzu dodasz postfabrycznego sznytu, na jednej ze ścian umieszczając specjalną klinkierową cegłę. Połączenie struktur, faktur i barw nada łazience specjalnego charakteru – pamiętaj jednak o tym, żeby współgrały ze sobą kolorystycznie.

W nowoczesną aranżację łazienki wpisana jest oszczędność. Unikaj więc zbyt dużej ilości dodatków, a akcesoria wybieraj w jednolitym kolorze. Przelej kosmetyki do pojemników z ciemnego szkła lub plastiku. Dodaj puszyste, białe ręczniki. Nad umywalką powieś duże okrągłe lustro w miedzianej obudowie.

  • 0
  • 1

  Madzia

  Ja bym jeszcze zaproponowała profile LED od producenta www.klusdesign.pl nMają takie fajne profile LED, które można wpuścić w fugi i zrobić oświetlenie z efektem linii światła. To prezentuje się świetnie. Polecam zerknąć na ich inspiracje.

Czytaj również 

 • Jaka sztukateria do łazienki?

  Jaka sztukateria do łazienki?

  Łazienka to miejsce relaksu, domowe SPA i jedno z ważniejszych pomieszczeń dla wielu osób. Dlatego urządzając ją, warto pamiętać nie tylko o praktycznych aspektach i ergonomii, ale przede... więcej

 • Remont łazienki modnie i stylowo! Postaw na te rozwiązania

  Remont łazienki modnie i stylowo! Postaw na te rozwiązania...

  Remont łazienki to obok remontu kuchni jedno z najbardziej czasowo i finansowo angażujących nas  przedsięwzięć w trakcie urządzania wnętrz. Okładziny ścienne, wanna, brodzik i łazienkowa... więcej

 • Jaki dywanik łazienkowy kupić?

  Jaki dywanik łazienkowy kupić?

  Jeżeli chcesz postawić na podłodze łazienki dywanik, to z pewnością zależy ci na tym, aby dobrze wchłaniał wilgoć i był wystarczającej wielkości, aby na nim stanąć. Oczywiście może on... więcej

 • Jak urządzić łazienkę?

  Jak urządzić łazienkę?

  Pytanie „jak urządzić łazienkę?” zadaje sobie każda osoba, która buduje dom lub wprowadza się do mieszkania, które ma zamiar remontować. Łazienka to pomieszczenie,... więcej

Inspiracje