Drewno w łazience numerem jeden!

Drewno w swojej długiej historii funkcjonowania w wystroju wnętrz, miało pewną lukę, stało się niemodne. Całe szczęście nie trwało to długo. Projektanci szybko zauważyli, jak ponownie wykorzystać jego potencjał.
Drewno w łazience numerem jeden!
Doskonale komponuje się zarówno ze stylem nowoczesnym jak i tym bardziej klasycznym. Dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi, drewno stało się materiałem wykorzystywanym w projektowaniu nie tylko kuchni, ale także łazienki. Samo w sobie nadaje wnętrzu klimat i choć wcześniej niechętnie wykorzystywane było w pomieszczeniach narażonych na kontakt z wodą, to po latach wpisało się w kanon wysublimowanej aranżacji łazienki. Dziś na rynku wybór drewnianych elementów do wyposażenia łazienki jest ogromny.

Na szczególną uwagę zasługują wanny, umywalki oraz panele prysznicowe. Nie tylko prezentują się niezwykle ekskluzywnie, ale także cechują się solidnością i trwałością wykonania. Produkuje się je z najwyższej jakości materiałów, wykorzystując zarówno drewno krajowe jak i egzotyczne, m in. sapelli, teak, wenge, akacja czy doussie nazywane królewskim, ze względu na bardzo korzystne właściwości fizyko-mechaniczne. Są to gatunki wykorzystywane m.in.  w szkutnictwie, zatem idealne również do produkcji elementów wyposażenia przeznaczonych do mokrych pomieszczeń tj. łazienka. Drugim, najistotniejszym czynnikiem, zaraz po jakości drewna, jest jego odpowiednia impregnacja. Tylko właściwie zabezpieczone zapewni całkowitą ochronę, da gwarancję trwałości i wodoodporności. Do uzyskania tego celu stosuje się wysokiej jakości oleje naturalne, które dodatkowo chronią powłokę przed zarysowaniami i jednocześnie podkreślają piękną i subtelną strukturę drewna.   

drewno_w_łazience_numerem_jeden.jpg

Pierwsza dama łazienki wanna. To ona zazwyczaj zajmuje honorowe miejsce w łazience. Decydując się na model w wersji drewnianej, tym bardziej warto ją wyeksponować. Wybór tego typu wanien wbrew pozorom wcale nie jest mały. Chcąc jak najbardziej trzymać się klasyki wybierzmy tę o typowym kształcie. Możemy jednak pójść o krok dalej i zdecydować się na wannę w niestandardowej opcji. Prostokątnej, okrągłej  czy stylizowanej na balię. Dzięki temu, że wykonuje się je z różnych rodzajów drewna, dostępne są one w wielu wariantach kolorystycznych.

drewno_w_lazience_numerem_jeden.jpg

Drugim w kolejności, ważnym elementem wystroju każdej łazienki jest umywalka. Już od jakiegoś czasu stylizowana na małe dzieło sztuki. W drewnianym wydaniu prezentuje się jeszcze bardziej ekskluzywnie i perfekcyjnie współgra z wanną i resztą wyposażenia łazienki. Występuje w różnych formach, od klasycznych okrągłych przez owalne i prostokątne, aż po te zupełnie niestandardowe.

drewno_w_lazience_numerem_jeden_3.jpg
Fot. Umywalka Lena, Karpenter

Do grona tej kolekcji dołączył również panel prysznicowy. Przypadnie do gustu koneserom, którzy przy urządzaniu łazienki stawiają przede wszytkom na styl, szyk i oryginalność. Zwłaszcza wtedy, kiedy decydują się na sam prysznic, bez wanny. Wówczas prysznic jest bardziej wyeksponowany i skupia na sobie uwagę. Panel w takim wydaniu, to kwintesencja nowoczesnego designu w aranżowaniu łazienki.
 

Polecamy:
    • 0
    • 0

    marta

    Świetne zdjęcia! Drewno w łazience wygląda niesamowicie, a drewniana wanna- marzenie!

Czytaj również 

Inspiracje