Inspiracje łazienkowe, które zachwycają!

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń, które przede wszystkim powinno być funkcjonalne i wygodne. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by to miejsce było jednocześnie ładne i oryginalne. Poniższe inspiracje łazienkowe pokazują, że łazienka w rzeczywistości otwiera przed nami niesamowite możliwości aranżacyjne.
 
Inspiracje łazienkowe, które zachwycają!
Inspiracje łazienkowe – kolorowa wanna
 

Zazwyczaj, gdy myślimy o wannie, rozważamy jej rodzaj i kształt, zastanawiając się, która sprawdzi się najlepiej: wolnostojąca czy do zabudowy, prostokątna, a może narożna? Jej kolor jest jednak równie istotny! Zastąpienie standardowej, białej wanny modelem kolorowym sprawi, że nasza łazienka nabierze charakteru i świeżości. Tę inspirację łazienkową możemy dostosowywać dowolnie do naszych preferencji, paleta kolorów zależy wyłącznie od nas – zarówno pastele, które zazwyczaj naturalnie wpisują się tonację łazienki czy odważne, kontrastujące z resztą wystroju kolory są dozwolone.

Inspiracje-łazienkowe-4.jpg

Inspiracje łazienkowe – wyrazista ściana
 
Inspiracje łazienkowe, które bazują na jednym, wyrazistym i przyciągającym uwagę elemencie mają różne warianty. Kolejna z nich to wyróżnienie jednej ze ścian (najlepiej tej w bezpośrednim sąsiedztwie wanny). W jaki sposób można to zrobić?
  • Pokryć ścianę nietypowymi płytkami ze szkła czy kamienia,
  • Zastosować kolorową mozaikę
  • Ozdobić ścianę specjalną fototapetą (pamiętajmy, że musi być ona dostosowana do warunków panujących w łazience. Warunek ten spełniają np. fototapety winylowe).
Inspiracje-łazienkowe-2.jpg

Pomysły te to świetny sposób na stworzenie łazienkowego dzieła sztuki, które dodadzą łazience walorów estetycznych. Tego typu inspiracje łazienkowe sprawią, że długie kąpiele będą zdecydowanie przyjemniejsze.

Inspiracje łazienkowe – charakterystyczna podłoga
 
Element zwykle zapominany i zaniedbany, do którego nie przykłada się należytej uwagi też może stać się świetną inspiracją łazienkową. Mowa o podłodze – zamiast wykładać ją płytkami z tej same serii, co płytki ścienne, dobrym pomysłem jest uczynienie jej królową łazienki. Ornamenty, krzykliwe wzory, hipnotyczne mozaiki – wybór zależy od nas. Jedno jest pewne – biała subtelna łazienka z oryginalną podłogą będzie zachwycać wyglądem zarówno domowników jak i gości.

Inspiracje-łazienkowe-3.jpg
 
Inspiracje łazienkowe – nieśmiertelna czerń i biel
 
Znane i sprawdzone wielokrotnie pomysły nie muszą być nudne ani wtórne. Czerń i biel to połączenie, które nigdy się nie wychodzi z mody, co więcej – zawsze wypada czarująco. Postawienie na ten duet nada wnętrzu łazienki klasy, wyrafinowania i elegancji. Czarne sprzęty na tle białych ścian i podłogi, białe wnętrze okraszone czarnymi dodatkami, czarna łazienka z białymi elementami – wybór zależy od nas. W zależności od przewagi danej barwy charakter wnętrza będzie się zmieniał, ale zawsze prezentował dobrze. Biało-czarne inspiracje łazienkowe świetnie sprawdzą się w nowoczesnym mieszkaniu.

Inspiracje-łazienkowe-5.jpg
 
Inspiracje łazienkowe – rośliny
 
Nie tylko barwy i wzory stanowią piękne inspiracje łazienkowe. Orzeźwić i upiększyć naszą łazienkę mogą również dodatki roślinne. Ich zieleń z jednej strony stanowić będzie ożywczy dodatek kolorystyczny, który niezależnie od aranżacji i tonacji świetnie się dopasuje, bo wypadnie równie korzystnie na tle bieli, drewna jak i kolorów. Do tego sprawi, że nasze wnętrze zyska przyjazny, naturalny i przytulny klimat. Wykorzystywać możemy niewielkie rośliny, którymi ozdobimy półki, ale i te rozmiarów potężniejszych, jeśli powierzchnia łazienka pozwala na ustawienie ich na podłodze.

Inspiracje-łazienkowe.jpg
 
 

Czytaj również 

Inspiracje