Łazienka w świątecznym klimacie – jak ją zaaranżować?

W grudniu nasze domy zyskują nowe, świąteczne oblicze. Choinki, gwiazdy betlejemskie czy stroiki przyozdabiają salony, kuchnie, sypialnie i przedpokoje. A co z łazienką? Czy tam również można wyczarować świąteczny klimat, który będzie pasował do charakteru tego miejsca?  Tak, należy jednak dobierać dodatki rozważnie i skłaniać się ku delikatnym akcentom.
łazienka świąteczna

Subtelne dodatki

Nowoczesna łazienka nie jest najlepszym miejscem dla oczywistych świątecznych ozdób, jak np. choinki czy figurki mikołaja. Jej metraż często jest niewielki i nie pozwala na umieszczenie większych ozdób. Charakter i styl tego wnętrza zazwyczaj wymaga także doboru bardziej stonowanych dodatków.
W przezroczystym słoiczku można umieścić zasuszone plastry pomarańczy i goździki, które wprowadzą do łazienki aromat świąt, a jednocześnie subtelnie wkomponują się w jej wystrój.  Podobnym pomysłem jest włożenie do szklanego wazonu ozdób choinkowych w barwach pasujących do reszty wnętrza, np. bombek i łańcuszków.

świeta łazienka

To oryginalny sposób, aby zaakcentować świąteczny okres w nowoczesnej łazience.  Inną propozycją jest udekorowanie pomieszczenia klimatycznymi świecznikami i lampionami, które dostępne są w różnych odsłonach, od klasycznych po bardziej designerskie.

Kolory Świąt w łazience

Jednym z najłatwiejszych sposobów wprowadzenia świątecznego  akcentu do łazienki jest właściwy dobór kolorów. Nie musimy dokonywać rewolucyjnych zmian, wystarczy zdecydować się na dodatki w barwach, które są charakterystyczne dla tego momentu. W świątecznej oprawie dominują klasyczne akcenty: czerwień, złoto, biel, błękit i zieleń. W zależności od tego, w jakiej kolorystyce i stylu utrzymana jest cała łazienka, można zdecydować się na jedną z tych propozycji lub na ich łączenie.

świąteczna łazienka

W jasnych pomieszczeniach elegancko wyglądać będą dodatki w głębokich odcieniach burgunda oraz granaty. Ręczniki, mydelniczki czy chodniczki łazienkowe w tych kolorach, z nadrukiem świątecznym w delikatny i symboliczny sposób wprowadzą świąteczny akcent do pomieszczenia. Możesz także przewiązać koszyczki  z łazienkowymi akcesoriami tasiemką w wybranym przez Ciebie, świątecznym kolorze.

Łazienka pachnąca świętami

Idealnym dodatkiem, który doskonale wpisuje się w charakter łazienki, a jednocześnie nawiązuje do świątecznego czasu,  są świece. Na co dzień towarzyszą kąpielom relaksacyjnym czy zabiegom pielęgnacyjnym, będą więc elementem, który naturalnie wpiszę się w bożonarodzeniowy  wystrój łazienki.

świąteczna łazienka

Świece oddziałują trzema elementami: płomieniem, zapachem i wyglądem. Powinny mieć barwę podobną do innych łazienkowych dodatków utrzymanych w świątecznym klimacie, czyli wspomnianych już czerwieniach, bieli czy błękicie. Natomiast zapach, na jaki warto się zdecydować, to aromat pomarańczy, cynamonu czy wanilii. Podobna nuta zapachowa niech będzie obecna także w kosmetykach, które są używane do kąpieli czy zabiegów pielęgnacyjnych.

świąteczna łazienka
 

Czytaj również 

Inspiracje