Czym myć płytki łazienkowe?

Łazienka to pomieszczenie, w którym spędzamy czas kilka razy dziennie. Najczęściej jej ściany, ale również podłoga wykończone są w płytkach. Te mogą być naprawdę różne. Wyróżniamy sporą ilość propozycji na rynku, które różnią się kształtem, wielkością, strukturą, są propozycje błyszczące i matowe. Pod uwagę warto przy wyborze prać także sam kolor i ocień płytek. No dobrze, ale bez względu na to, co wybierzesz, możesz mieć pewność, że po pewnym czasie przyjdzie moment, kiedy trzeba będzie je wymyć. Jak to zrobić?
Czym myć płytki łazienkowe?
Jest sporo sposobów na mycie kafelek w łazience. Nic dziwnego, często dochodzi do ich zabrudzenia, więc użytkownicy, ale i producenci detergentów wymyślają coraz to nowsze rozwiązania. Poznaj kilka z nich w tym artykule, a jeśli szukasz wysokiej jakości płytek łazienkowych, czy kafelek do łazienki, które wybierzesz w naprawdę różnych kształtach, sprawdź stronę pod tym linkiem: https://www.salonyhoff.pl/plytki-lazienkowe/.


Przed myciem odkurz


Zanim przejdziemy do mycia, warto wiedzieć, że przed tą czynnością należy płytki odkurzyć. Tylko wtedy masz pewność, że pod mopem z detergentem nie ma żadnych zanieczyszczeń, takich jak piasek, ziemia, czy kurz. Mycie płytek łazienkowych będzie wtedy efektywniejsze. No, chyba że coś wylało Ci się na nie, na przykład szampon, żel pod prysznic, a może odżywka. Wtedy odkurzyć się tego nie da, trzeba od razu przejść do mycia.


Czym myć płytki łazienkowe? Wykorzystaj mleczko, a będą się błyszczeć


Najlepszym sposobem będą wszelkiego rodzaju mleczka do czyszczenia, a także pasty. Dlaczego akurat one? Bo zapobiegają ponownemu osadzaniu się tłuszczu, mydła, czy kamienia na powierzchni płytek łazienkowych. Warto jednak dopasować dany detergent do rodzaju płytek, jakie znajdują się w łazience. Najczęściej jest to napisane na opakowaniu. Nieodpowiednia pasta mogłaby trwale uszkodzić powierzchnię kafelek w łazience, co skutkowałoby odwrotnym do zamierzonego efektem.


Domowy sposób na mycie płytek łazienkowych


Czy wiesz, że płytki do łazienki mogą być myte domowymi sposobami? Jednym z nich jest ten, który sprawia, że na płytkach nie powstają smugi. Chcesz go poznać? Spieszymy z odpowiedzią, jest to roztwór octu z wodą w proporcji 3:1. Ocet nie tylko nada kafelkom w łazience połysku, ale także nie pozostawi smug, przy tym zdezynfekuje ich powierzchnię, co bez wątpienia jest ogromną jego zaletą.

Czytaj również 

Inspiracje