Płytki drewnopodobne do łazienki

Płytki drewnopochodne są wytrzymałe, praktyczne i  łatwe do utrzymania w czystości, dlatego wśród konsumentów zdobywają sobie coraz większą rzeszę fanów. Wśród producentów, także nie brakuje zwolenników. Wybór jest duży – zarówno pod względem gatunku, wzoru, oraz jakości.
Płytki drewnopodobne do łazienki
Fot. Płytki Montreal Nogal od Venis


Każdy, kto kiedyś marzył o drewnianej stylizacji w łazience, ale ze względu na podatność materiału na wilgoć rezygnował z takich rozwiązań – dziś może bez obaw po nie sięgnąć.
Naturalne drewno jest atrakcyjne i stylowe, jednak absorbuje wilgoć, wymaga stałej i kosztownej impregnacji, a samo jako materiał, też nie należy do tanich.
 
Płytki drewnopodobne do łazienki
Fot. Kolekcja płytek Treverkever firmy Marazzi

Płytki drewnopodobne, wykonuje się z ceramiki, która imituje wygląd naturalnego drewna. Jej właściwości techniczne zależą od konkretnego modelu i są dość zróżnicowane. Przy zakupie, warto zwrócić uwagę na takie cechy jak klasa ścieralności, antypoślizgowość i nasiąkliwość płytek.
Produkty drewnopodobne potrafią wspaniale imitować barwę i usłojenie konkretnych gatunków drzew. W zależności od upodobań i możliwości aranżacyjnych, mamy szansę sięgnąć zarówno po gatunki rodzime, jak i te egzotyczne.
 
Płytki drewnopodobne do łazienki
Fot. Kolekcja Nuances Fap Ceramiche od Frame

Dobierając płytki do łazienki możemy wybrać odpowiedni wzór spośród tych imitujących:  parkiet, luksusowe deski egzotyczne bądź nawet mozaikę. Dla tych bardziej wymagających, niektórzy producenci przygotowali ofertę, która daje możliwość wykonania wzoru na zamówienie.
Popularność płytek drewnopodobnych do łazienek, sprzyja modzie na aranżacje w industrialnym i loftowym stylu. Choć nie tylko. Ściany i podłogi wykończone drewnem, będą pasować prawie do każdej stylizacji. Wszystko zależy od tego, do jakiego rodzaju i gatunku drewna, będą upodabniać się płytki, które wybierzemy do naszej łazienki.
Więcej zdjęć płytek drewnopodobnych:
  • Kolekcja Model marki Supergres
  • Kolekcja Hasel Ceramiki Paradyż
  • Kolekcja Yellowstone firmy Roca
  • Gres porcelanowy Hampton z linii Par-Ker marki Venis
  • Kolekcja Oxford firmy Marazzi
  • kolekcja płytek Treverkever firmy Marazzi

Czytaj również 

Inspiracje