Kafelki do łazienki – nowoczesne aranżacje

Płytki to najpopularniejszy sposób wykańczania łazienki. Są funkcjonalne, wytrzymałe i dostosowane do warunków panujących w pomieszczeniu. Kafelki do łazienki odznaczają się również bogatą kolorystyką, różnorodnym kształtem i fakturą, które pozwalają stworzyć niepowtarzalne i nowoczesne aranżacje. 
kafelki-do-łazienki.jpg
Fot. Kolekcja Carrara, Tubądzin

Kafelki do łazienki – propozycje kolorystyczne

Kolory, które dominują w nowoczesnych aranżacjach wnętrz są stonowane i neutralne. Szare, białe czy czarne kafelki do łazienki nawiązują do bardzo popularnego stylu skandynawskiego, a jednocześnie są uniwersalne i można stosować je w różnych konfiguracjach. Jasne płytki optycznie powiększą pomieszczenie, czarne i szare nadadzą mu eleganckiego charakteru. Wszystkie te kolory stanowią również wdzięczne tło dla kafelków o bardziej wyrazistej barwie.

Polecamy: Rektyfikowane kafelki do łazienki

Rektyfikowane kafelki do łazienki to idealne rozwiązanie dla wnętrz, które chcemy utrzymać w nowoczesnej stylistyce. Płytki te poddawane są dodatkowej obróbce, która zapewnia im identyczny rozmiar i regularne, wyraźne brzegi.

kafelki-do-łazienki-2.jpg
Fot. Kolekcja Geometric Game, Opoczno

Tym różnią się od tradycyjnych, kalibrowanych kafelków, które często mają różne wymiary – w jednej partii mogą znaleźć się płytki różniące się od siebie nawet kilkoma milimetrami szerokości. Dodatkowo ich boki są lekko zaokrąglone, a powierzchnia wybrzuszona, przez co, trudno jest uzyskać harmonijny, jednolity wygląd ścian. Natomiast rektyfikowane kafelki do łazienki mają identyczne wymiary i wyraźnie zakończone krawędzie, a kąty między nimi wynoszą 90°. Dzięki temu płytki idealnie do siebie przylegają. Za ich sprawą łazienka zyskuje nowoczesny, spójny wygląd.

Kafelki do łazienki – jaki rozmiar?

Obecnie największą popularnością cieszą się wielkoformatowe kafelki do łazienki. Są nowoczesne i pozwalają uzyskać harmonijny i monochromatyczny wygląd wnętrza. Podkreślają przestrzeń w dużej łazience, ale doskonale sprawdzą się również w niewielkim pomieszczeniu. Dzięki wielkoformatowym płytkom (najlepiej rektyfikowanym) ściany i podłoga łazienki zyskują jednolity wygląd. W ten sposób wnętrze wydaje się być większe i zachowuje nowoczesny charakter.

kafelki-do-łazienki-3.jpg
Fot. Kolekcja Amiche/Amici, Paradyż

Optycznemu powiększeniu przestrzeni służą również połyskujące kafelki do łazienki, które działają podobnie do luster – ich błyszcząca powierzchnia odbija światło i daje wrażenie głębi, które wizualnie poszerza wnętrze. 
 
  • 0
  • 0

  jewcia

  Lubię duże płytki i takie też znalazłam w salonie Bokaro, kolekcji Atlas concorde. Salon jest świetnie zaopatrzony, kolekcji pełno i każda tak na prawdę jest piękna.

  • 1
  • 0

  Katarzyna

  interesują mnie jasne kafelki z waszej strony z ciemnymi pęknięciami. Gdzie mogę je kupić jaka cena proszę o info na maila kasiafiedor@wp.pl

  • 1
  • 0

  jolka

  A widzisz, ja znalazłam dobry, sprawdzony sklep, który najwyraźniej ma dobre układy z firmą kurierską bo nawet jedna płytka utłuczona nie była. Polecam Ci twojelazienki.pl. Nie musisz wychodzić z domu, masz duży wybór, fajne ceny, czego tak naprawdę chcieć więcej,co?:) Nie szukaj problemów tutaj gdzie tak naprawdę ich nie ma bo sobie tylko mocno życie komplikujesz:D

  • 0
  • 0

  wiola

  Jak nie musiałaś wychodzić z domu? Czyżbyś kupowała płytki w sklepie internetowym? Przyznam, że to dość oryginalne postępowanie. Ja bym się chyba jednak bała, że coś się z tymi płytkami w trakcie transportu stanie. Bo to wiadomo, kurierzy raczej się z paczkami zbyt ostrożnie nie obchodzą. Ja bym jednak nie chciała dostać płytek, które zaraz będę musiała reklamować bo to się przecież kompletnie mija z celem.n

  • 0
  • 0

  jolka

  Pomysły rzeczywiście bardzo ładne i interesujące, fajnie się to wszystko razem prezentuje. Ja ostatnio robiłam remont i kupiłam też takie fajne płytki, dekory - mam teraz swoją wymarzoną łazienkę. A dodatkowym plusem jest to, że w ogóle nie musiałam wychodzić z domu żeby te płytki kupić:d I to mi się w tym wszystkim podoba najbardziej!:D

Czytaj również 

Inspiracje