Inteligentne suszenie – suszarka WT47Y481PL marki Siemens

Coraz szybsze tempo życia skłania do zaopatrywania się w urządzenia, które pomagają nam zaoszczędzić cenny czas. Takim praktycznym rozwiązaniem jest wprowadzona właśnie na rynek suszarka marki Siemens z serii iQ800T z krótkim programem suszenia, trwającym zaledwie 40 minut. 
Suszarka Siemens WT47Y481PLModel WT47Y481PL nie tylko chroni tkaniny przed zniszczeniem, ale również sprawia, że dłużej zachowują pierwotną strukturę i miękkość. Sztywne, jeansowe spodnie, które trudno rozprasować? Powyciągane wełniane swetry, które po rozwieszeniu na suszarce kurczą się i tracą pierwotny fason? A może problematyczne zagniecenia na koszulach, z którymi nie radzi sobie nawet najbardziej zaawansowane żelazko? Za sprawą Siemes WT47Y481PL to wszystko na szczęście już tylko złe wspomnienia.

Działanie suszarki polega na ogrzewaniu temperatury w zamkniętym bębnie, dzięki czemu woda z prania przekształca się w parę wodną i przewodem kierowana jest do wymiennika ciepła. Właśnie w tym miejscu ponownie następuje proces skraplania, a powstała w jego wyniku woda spływa tą samą drogą po wymienniku ciepła do niezależnego zbiornika. Powstałe wówczas gorące powietrze  ponownie kierowane jest do bębna suszarki – w ten sposób wilgoć z prania zostaje skutecznie usunięta i po zakończeniu programu pachnące i miękkie ubrania mogą trafić prosto do szafy.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii iSensoric, Siemes precyzyjnie dostosowuje czas suszenia do wagi prania, co pomaga zaoszczędzić nie tylko czas, ale też obniżyć rachunki za prąd.
Nowy model suszarki został dodatkowo zaopatrzony w sensor autoDry, który bada poziom wilgotności prania, zapobiegając przesuszeniu ubrań i jednocześnie nie dopuszczając do przegrzania sprzętu. To innowacyjne rozwiązanie pozwala suszarce zakończyć program we właściwym momencie, bez zbędnego pobierania energii. W porównaniu z urządzeniami w dobrze znanej wszystkim konsumentom klasie efektywności energetycznej A, nowa suszarka z seri iQ800T oszczędza aż 60% więcej energii.

Suszarka Siemens WT47Y481PLW modelu WT47Y481PL zastosowany został innowacyjny dla sprzętu AGD wyświetlacz TFT LCD (ang. Thin Film Transistor), pozwalający uzyskać jeszcze lepsze parametry obrazu niż przy zwykłym wyświetlaczu LCD (ang. Liquid Crystal Display). Dzięki czytelnym ikonom i napisom w łatwy i wygodny sposób można ustawić odpowiedni program i skontrolować czas, pozostały do jego zakończenia.
Niewielkie wymiary oraz możliwość ustawienia suszarki w sposób kolumnowy nad lub pod pralką Siemens z tej samej serii sprawiają, że urządzenie nadaje się zarówno do większych, jak i do mniej przestronnych mieszkań, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Nowoczesny design proponowany przez Siemens łatwo dopasować zarówno do klasycznej bieli mebli łazienkowych czy kuchennych, jak i do mniej standardowej czerni lub odcieni szarości.

Suszarka została wyposażona w inteligentny system autoczyszczenia, który bez angażowania użytkownika troszczy się o usunięcie drobinek tkanin oraz kurzu z wymiennika ciepła, by ten mógł poprawnie pracować. Ta funkcja sprawia, że korzystanie z suszarki jest jeszcze łatwiejsze i bardziej komfortowe. 
  • 0
  • 0

  Kinga

  No niestety ceny za duże również dla mnie... ale może za kilka lat?

  • 2
  • 0

  Daro

  Fajny sprzęt, tylko jak sprawdziłem cenę to już wiem że go nie kupię!

Czytaj również 

 • Ranking pralek - jaką kupić

  Ranking pralek - jaką kupić

  Pralka jest najpowszechniejszym urządzeniem w polskich gospodarstwach domowych. Nie tylko ułatwia życie, ale też pozwala zaoszczędzić wodę, energię oraz niezwykle cenny czas. Dla osób, które... więcej

 • Jak wybrać praktyczną lodówkę

  Jak wybrać praktyczną lodówkę

  Lodówka jest jednym z podstawowych urządzeń w każdej kuchni. Producenci sprzętu agd co roku udoskonalają modele o kolejne funkcje i parametry. Aby dokonać prawidłowego wyboru musimy zastanowić... więcej

 • Pralka ładowana od góry - wady i zalety

  Pralka ładowana od góry - wady i zalety

  Możliwość ładowania pralek od góry ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Niektóre osoby doceniają mniejsze rozmiary tego typu urządzeń, inni zaś bardziej estetyczny... więcej

 • Idealna pralka dla rodziny z dziećmi

  Idealna pralka dla rodziny z dziećmi

  Pranie to podstawowa czynność, którą regularnie wykonuje się w każdej polskiej rodzinie. Rodziny z dziećmi mają specyficzne potrzeby odnośnie czyszczenia odzieży, które jest w stanie... więcej

Inspiracje