Pralka z dwiema niezależnymi komorami piorącymi – nowość LG na CES 2015

CES – targi elektroniki użytkowej – każdorazowo prezentują nowatorskie rozwiązania i technologie. W tym roku naszą uwagę zwróciła pralka Twin-Washer Machine firmy LG, która posiada dwie niezależne komory piorące. 
Pralka-z-dwiema-niezależnymi-komorami-piorącymi–nowość-LG-na-CES-2015.jpg

Pralka Twin-Washer Machine z dwiema komorami piorącymi
na pierwszy rzut oka przypomina standardowe, dobrze znane modele. Pod właściwą komorą pralki skrywa się jednak innowacyjna, pionierska niespodzianka – drugi zbiornik.
 
Druga komora piorąca zainstalowana została w specjalnej szufladzie. Jej bęben jest o połowę mniejszy od centralnego zbiornika. Tym samym idealnie nada się do rzeczy delikatnych i tych, które zazwyczaj pierzemy w małych ilościach. Wiąże się to z dużą oszczędnością –  ze względu na porcjowanie wody ściśle dopasowane do ilości ubrań wewnątrz bębna.
 
Warto podkreślić, że obie komory stanowią niezależne, zupełnie autonomiczne systemy, które nastawić można w tym samym czasie, ale zgodnie z odmiennym programami. Oczywiście użytkować można też tylko jeden zbiornik. Brak połączenia między zbiornikami wiąże się z jeszcze jedną dogodnością – seria Twin-Washer Machine jest kompatybilna z wcześniejszymi modelami pralek LG, dzięki czemu łatwo wyposażyć swą dotychczasową pralką w dodatkowy moduł.

Pralka-z-dwiema-niezależnymi-komorami-piorącymi–nowość-LG-na-CES-2015.jpg
 
Nowatorskość Twin-Washer Machine to także technologia Smart Diagnosis pozwalająca na kontrolowanie pralki i rozwiązywanie problemów technicznych za pomocą specjalnej aplikacji. Dzięki niej możemy np. zdalnie uruchamiać pranie.
           
Choć pralka, którą Samsung zaprezentował na CES 2015 była tylko prototypem, to jeszcze w tym roku ma ona trafić do seryjnej sprzedaży. 
  • 0
  • 0

  Kinga

  Bardzo ciekawe rozwiązanie - super!

Czytaj również 

 • Ranking pralek - jaką kupić

  Ranking pralek - jaką kupić

  Pralka jest najpowszechniejszym urządzeniem w polskich gospodarstwach domowych. Nie tylko ułatwia życie, ale też pozwala zaoszczędzić wodę, energię oraz niezwykle cenny czas. Dla osób, które... więcej

 • Jak wybrać praktyczną lodówkę

  Jak wybrać praktyczną lodówkę

  Lodówka jest jednym z podstawowych urządzeń w każdej kuchni. Producenci sprzętu agd co roku udoskonalają modele o kolejne funkcje i parametry. Aby dokonać prawidłowego wyboru musimy zastanowić... więcej

 • Pralka ładowana od góry - wady i zalety

  Pralka ładowana od góry - wady i zalety

  Możliwość ładowania pralek od góry ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Niektóre osoby doceniają mniejsze rozmiary tego typu urządzeń, inni zaś bardziej estetyczny... więcej

 • Idealna pralka dla rodziny z dziećmi

  Idealna pralka dla rodziny z dziećmi

  Pranie to podstawowa czynność, którą regularnie wykonuje się w każdej polskiej rodzinie. Rodziny z dziećmi mają specyficzne potrzeby odnośnie czyszczenia odzieży, które jest w stanie... więcej

Inspiracje