
Pomysłowe aranżacje małych łazienek

Fot. Kolekcja Smart, Cersanit
Aranżacje małych łazienek – wykorzystaj wyposażenie wielofunkcyjne
Aranżacje małych łazienek wymagają pomysłowości – jak bowiem na bardzo ograniczonej przestrzeni zmieścić wszystkie niezbędne w łazience sprzęty? Ułatwieniem są meble i wyposażenie wielofunkcyjne. Oto kilka ich przykładów:
1. Wanna z parawanem nawannowym – w małych łazienkach nie ma możliwości umieszczenia zarówno wanny, jak i prysznica. Kompromisem są parawany nawannowe, które pozwalają połączyć funkcję wanny i prysznica w jednym sprzęcie.

2. Prysznic z głębokim brodzikiem – małe łazienki prezentują się lepiej z płytkimi brodzikami lub prysznicami, których odpływ zamontowany jest bezpośrednio w podłodze. Jednak pod względem funkcjonalnym lepiej sprawdzą się prysznice z głębokim brodzikiem. Są one bardziej funkcjonalne i w razie konieczności mogą one pełnić rolę mini wanny.
3.Szafka pod umywalkę – w niewielkiej łazience nie można pozwolić sobie na niezagospodarowanie przestrzeni pod umywalką. Aby w szafce pozostało jak najwięcej wolnego miejsca na przechowywanie, warto wybrać umywalkę nablatową – w jej przypadku jedynie syfon zabiera przestrzeń wewnątrz mebla.

Fot. Variete mebe do łazienki, Antado
4. Szafka z lustrem – dzięki temu, że pełni rolę zarówno lustra, jak i szafki, pozwala zaoszczędzić przestrzeń w łazience. To jeden z najważniejszych i najbardziej funkcjonalnych elementów, jak należy uwzględnić planując aranżacje małych łazienek.
Aranżacje małych łazienek – wystrój dostosowany do metrażu
Aranżacje małych łazienek powinny być nastawione na optyczne powiększenie wnętrza. Służą temu:
1. Jasne barwy – biel, błękit czy jasny beż sprawią, że łazienka wyda się bardziej przestronna. W małych wnętrzach warto decydować się na stonowane i delikatne kolory - zdecydowane barwy mogą bowiem „przytłoczyć” aranżację (szczególnie, kiedy będą one zestawiane w różnych, odważnych konfiguracjach).
2. Połyskujące powierzchnię – lakierowane meble z efektem głębi, które odbijają światło, optyczne powiększą przestrzeń łazienki.

3. Lustro – to niezawodny sposób, aby wnętrze wydało się większe. Najlepiej sprawdzą się lustra poziome bez ram (warto mieć to na uwadze aspekt wybierając szafkę z lustrem ). Najkorzystniejszy efekt uzyskamy stosując minimum dwa lustra, które będą powtarzać swoje odbicia.
4. Prostota i umiar – meble o prostej linii sprawią, że wnętrze wyda się być uporządkowane i bardziej przestronne. Pamiętajmy również, aby ukryć w schowkach możliwie, jak najwięcej rzeczy – aranżacje małych łazienek wyglądają tym lepiej, im więcej rzeczy zostanie usuniętych z pola widzenia.

Fot. Kolekcja GUADIX, Duravit
Czytaj również
Blaty łazienkowe, które pokochasz: poznaj designerskie rozwiązania...
Jakie blaty łazienkowe wybierać, żeby rezultat był estetyczny, ale przede wszystkim praktyczny i trwały? Dziś, urządzając łazienkę, do wyboru masz kilka wariantów. Warto dowiedzieć się,... więcej
Zalety zastosowania lustra z oświetleniem w łazience
Lustro w łazience to jeden z podstawowych elementów wyposażenia. Znajdujemy dla niego miejsce zarówno w małej, średniej, jak i dużej metrażem łazience. Jeśli pozwala na to miejsce,... więcej
Płytki wielkoformatowe: nowy wymiar elegancji i funkcjonalności...
Płytki wielkoformatowe to prawdziwa rewolucja w świecie wykończeń wnętrz. Ich imponujące rozmiary i nowoczesny design sprawiają, że stają się one coraz bardziej popularnym wyborem zarówno... więcej
Romantyczna toaletka do sypialni lub salonu
Toaletka kosmetyczna to mebel, który pojawia się w naszych domach od dawna. Jeszcze kilkanaście lat temu ukrywany był głównie w sypialni. Dziś dumnie stoi w salonie, przedpokoju,... więcej