Łazienka na poddaszu dobrze urządzona

Mit o niepraktycznych pomieszczeniach na poddaszu został chyba dawno pogrzebany. Dla nikogo nie jest już tajemnicą, że skosy i nietypowa powierzchnia mogą być praktyczne i funkcjonalne. Na poddaszu da się zaaranżować każde pomieszczenie. Nawet łazienkę.
Łazienka-na-poddaszu.jpg

Łazienka na poddaszu to pewne wyzwanie, ale jak najbardziej wykonalne. Przede wszystkim musimy pamiętać o perfekcyjnym projekcie i rozplanowaniu elementów łazienki. O ile w każdym innym pomieszczeniu źle ustawione meble moglibyśmy dowolnie przestawić, to ceramika i armatura nie daje takich możliwości. Łazienka na poddaszu musi umożliwiać nam swobodne i wygodne korzystanie z każdego urządzenia.


Łazienka na poddaszu: urządzenia na wymiar

Bogata oferta na rynku sprawia, że urządzenie łazienki na poddaszu nie jest większym problemem. Wielu producentów proponuje rozwiązania spersonalizowane. Indywidualne zamówienia sprawiają, że do naszej łazienki na poddaszu bez trudu wstawimy kabinę prysznicową – możemy bowiem dostosować wymiar jej ścianek tak, aby zmieściła się pod skosami. To samo dotyczy np. bidetów i wc. Na rynku znajdziemy modele z obniżonymi stelażami podtynkowymi, które umożliwiają ich instalację nawet przy niskich ściankach kolankowych.

Łazienka-na-poddaszu-2.jpg
 

Łazienka na poddaszu: pralka pod skosem

Miejsce pod skosami to świetna przestrzeń na zaaranżowanie w łazience na poddaszu strefy prania. Z pralek ładowanych od przodu i tak korzystamy w pozycji pochylonej, więc nietypowa płaszczyzna sufitu nie będzie niczym niedogodnym.


Łazienka na poddaszu: szafki pod skosami

Pozornie niepraktyczne i uciążliwe skosy mogą okazać się funkcjonalnymi elementami wnętrza. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, aby maksymalnie wykorzystywać te newralgiczne powierzchnie. Pod skosami łazienki zamontować możemy półki i schowki, otrzymując użyteczne wnęki. Szczególnie poręczne będą meble na kółkach, które w razie potrzeby wysunąć można na środek łazienki.

Łazienka-na-poddaszu-4.jpg
 

Łazienka na poddaszu: światło i jasne kolory

Małym, bądź problematycznym pomieszczeniom najlepiej robi jasna kolorystyka wspierana dużą ilością światła. W łazience na poddaszu o światło dzienne – czyli najlepsze z możliwych – nietrudno. Sprawia to, że góruje ona tym samym nad standardowymi łazienkami, w których okna zazwyczaj nie posiadamy. Naturalne światło odświeży i ożywi łazienkę na poddaszu oraz ograniczy konieczność wykorzystywania sztucznej energii (a co za tym idzie ponoszone przez nas koszty). Ponadto wnętrze jasne i oświetlone światłem słonecznym będzie wydawało się przestronniejsze.

Łazienka-na-poddaszu-3.jpg
 

Czytaj również 

Inspiracje