Jak sfinansować remont łazienki?

Łazienka to bez wątpienia jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. Spędza się w nim sporo czasu, dlatego powinno być ona urządzona praktycznie i stylowo. W przypadku starszego budownictwa łazienki najczęściej wymagają gruntownego remontu, który poprawi ich funkcjonalność. Wiąże się to ze sporym wydatkiem. Jeśli planujesz przeprowadzenie modernizacji łazienki, przekonaj się, że zaciągnięcie kredytu na ten cel to świetne rozwiązanie.
Jak sfinansować remont łazienki?

Z czym wiąże się remont łazienki?


Zdecydowanie najkosztowniejszym etapem remontu starej łazienki jest wymiana starych systemów wodociągowych i kanalizacyjnych. Jeśli chcesz przearanżować jej wnętrze i sprawić, aby prezentowała się bardziej nowocześnie, powinieneś pomyśleć również o zaprojektowaniu jej w praktyczny i przemyślany sposób. Musisz liczyć się z tym, że w przypadku starszego budownictwa niezbędne może być także przeprowadzenie remontu instalacji elektrycznej.
Po przygotowaniu projektu łazienki oraz ustaleniu jej wyposażenia niezbędne jest przygotowanie wstępnej wyceny. Należy uwzględnić koszty materiałów oraz robocizny. Warto przyjąć, że w przypadku płytek niezbędna będzie ich nieco większa ilość, niż wynika to z obliczeń. Jest to związane z tym, że w trakcie prac mogą one ulec uszkodzeniu. Gdy będziesz znać szacunkowe koszty przeprowadzenia remontu, zastanów się, ile pieniędzy będziesz dodatkowo potrzebować na ten cel. Jeśli nie uda Ci się sfinansować go z oszczędności, pomyśl o zaciągnięciu kredytu.
 

Kredyt gotówkowy na remont łazienki – czy to dobry pomysł?Pożyczka gotówkowa to kredyt wypłacany klientowi przez bank. Pieniądze możesz otrzymać zarówno w formie fizycznej, jak i w postaci przelewu na rachunek bankowy. Taki kredyt to świetne rozwiązanie w przypadku nieplanowanych wydatków czy takich inwestycji, jak remont. Bank, który udziela pożyczki, nie weryfikuje bowiem, na co zostały przeznaczone pożyczone środki.
Zastanawiasz się, czy taka pożyczka będzie w stanie pokryć wszystkie wydatki związane z remontem łazienki? Wszystko zależy od konkretnej oferty banku, a także od Twojej zdolności kredytowej. Najczęściej jednak instytucje finansowe umożliwiają pożyczenie w ramach kredytu gotówkowego od kilku do ponad dwustu tysięcy złotych. Maksymalny okres spłaty zobowiązania to zazwyczaj 10 lat.
Zanim wybierzesz konkretną ofertę na kredyt gotówkowy, zapoznaj się z propozycjami różnych banków. Znajdziesz ja na stronie finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/. Korzystając z dostępnej tam porównywarki, możesz szybko i wygodnie sprawdzić, które propozycja banku jest dla Ciebie korzystniejsza.
Aby wnioskować o przyznanie takiej pożyczki, musisz:
  • być pełnoletni,
  • mieć pełną zdolność do czynności prawnych,
  • mieć stałe źródło dochodów,
  • wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową.
W przypadku niewielkich kwot formalności są najczęściej ograniczone do minimum. Potrzebne dokumenty wraz z wnioskiem możesz przesłać drogą elektroniczną.

 

Kredyt i pożyczka hipoteczna na remont – co trzeba o nich wiedzieć?Jeśli planujesz przeprowadzenie nieco większego remontu, który obejmie nie tylko łazienkę, ale i inne pomieszczenia w domu, możesz pomyśleć o kredycie hipotecznym. Formą jego zabezpieczenia jest hipoteka ustanowiona na nieruchomości. W jego ramach możesz otrzymać nawet kilkaset tysięcy złotych, a okres spłaty wynosi kilkadziesiąt lat.
Ten rodzaj kredytu wymaga udowodnienia, że środki przyznane w jego ramach zostały przeznaczone na zawarty w umowie cel. Niezbędne jest więc przygotowanie kosztorysu dla banku. Kredyt hipoteczny wiąże się najczęściej z niższymi kosztami niż w przypadku pożyczki gotówkowej. Trzeba jednak mieć na uwadze nieco bardziej skomplikowane formalności przy jego przyznawaniu.
W ofertach niektórych banków można także znaleźć pożyczkę hipoteczną. Czym dokładnie różni się ona od kredytu? Przede wszystkim sposobem wykorzystania środków. W drugim przypadku z otrzymanych pieniędzy można sfinansować dowolny cel.

 

Finansowanie remontu łazienki – o czym trzeba pamiętać?Przede wszystkim zastanów się, jakiej kwoty będziesz potrzebował oraz jaką sumę bez problemu spłacisz. Jest to niezwykle ważne, gdyż jeśli pożyczysz zbyt mało, to nie będziesz mógł doprowadzić prac do końca, a Twoja łazienka zostanie niedokończona. Z kolei pożyczając zbyt dużo wysokość miesięcznej raty może znacząco obciążyć Twój domowy budżet. Trzeba więc zachować zdrowy rozsądek podczas wyboru kredytu na remont.
Porównując poszczególne oferty, zwróć uwagę przede wszystkim na koszty kredytu. Wpływa na nie nie tylko oprocentowanie, ale także dodatkowe opłaty, takie jak marża czy ubezpieczenie. Aby szybko porównać propozycje różnych banków, wykorzystaj wskaźnik, którym jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Więcej cennych informacji na temat kredytów na remont łazienki znajdziesz na stronie https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-na-remont-mieszkania/. Warto się z nimi zapoznać, aby podjąć najlepszą decyzję. Dzięki temu unikniesz wielu problemów w przyszłości.

Czytaj również 

Inspiracje