Prezent dla nowożeńców - co wybrać?

Podarunek to zawsze to dobry pomysł, szczególnie jeśli jest przemyślany i ofiarowany z serca. Jaki prezent na ślub wybrać? Sprawdź nasze pomysły!

Prezent dla nowożeńców - co wybrać?

Jaki prezent na ślub?

Zakup prezentu ślubnego nie zawsze jest łatwy. Choć większość par posiada rejestr ślubny, który pomaga w wyborze prezentu, czasami chcesz wyjść poza schemat - lub większość dobrych rzeczy z listy jest już zajęta. Do tego dochodzi jeszcze kwestia budżetu i znalezienia właściwej granicy między zbyt dużym a zbyt małym prezentem. Ale właściwy prezent ślubny nie musi być ekstrawagancki. Powinien być po prostu wyjątkowy.
Oczywiście są też prezenty praktyczne, takie jak nowy odkurzacz czy półmisek do serwowania. Artykuły gospodarstwa domowego są zawsze dobrym wyborem, zwłaszcza gdy można je spersonalizować za pomocą monogramu. Ale są też bardziej znaczące prezenty, które pomagają nowożeńcom tworzyć wspólne wspomnienia, takie jak książka kucharska na domowe wieczory randkowe lub dziennik z pomysłami na randki.
Jako prezent uniwersalny sprawdzą się maselniczka i filiżanki do kawy. 
Wymyślenie idealnego prezentu ślubnego nie zawsze jest łatwe. Mówiąc wprost, różne osoby lubią różne rzeczy. Dlatego właśnie przyszli małżonkowie poświęcają czas na stworzenie spersonalizowanej listy prezentów ślubnych - lista życzeń pary jest zawsze najlepszym miejscem, w którym goście mogą rozpocząć poszukiwania. Jeśli wiesz, gdzie para jest zameldowana, znalezienie listy prezentów powinno być proste. Większość rejestrów internetowych ma wygodny pasek wyszukiwania, którego można użyć (a jeśli Wasza para jest zarejestrowana w serwisie The Knot, możecie znaleźć ich listę życzeń tutaj). Mimo, że rejestr pary młodej powinien być punktem wyjścia, wiemy, że goście czasami muszą szukać pomysłów na prezenty ślubne gdzie indziej. W takiej sytuacji możecie polegać na tej liście najlepszych prezentów ślubnych.
 

POMÓŻ IM TWORZYĆ WSPOMNIENIAJednym z najlepszych sposobów na sprawienie, by prezent ślubny spodobał się parze, jest dostosowanie go do ich zainteresowań. Jeśli wiesz, co lubią robić, kup prezent, który pozwoli im stworzyć wspomnienia dla nowożeńców. Są wielkimi kinomanami? Kupcie roczne karnety do kina. Kochają sztukę i historię? Wybierz członkostwo w muzeum. Czy są miłośnikami jedzenia? Wybierz kartę podarunkową do restauracji. A może lubią tańczyć? Zamów dla nich zajęcia. Możliwości jest nieskończenie wiele.

 

KUP PRZEDMIOT CODZIENNEGO UŻYTKU


Zamiast kupować coś, co jest związane ze ślubem, możesz rozważyć prezent ślubny, który jest bardziej praktyczny i będzie używany przez parę na co dzień. Jeśli niedawno się przeprowadzili, oszczędzają na swój pierwszy dom lub są w trakcie urządzania, możesz kupić luksusowe oświetlenie, zestaw do jadalni lub poduszki i pościel. A jeśli nie jesteś pewien ich gustu, postaw na bezpieczeństwo i kup kartę podarunkową do ich ulubionego sklepu z wyposażeniem wnętrz.

Czytaj również 

Inspiracje