Najpierw projekt łazienki, potem remont!

Projekt łazienki wykonany przez profesjonalistów w temacie projektowania i aranżacji wnętrz to inwestycja, która się opłaca. Dzięki temu mamy pewność, że efekt finalny będzie dokładnie taki, na jakim na zależy. Mamy wtedy również szansę na uniknięcie pomyłek - często kosztownych i wiążących się z kuciem oraz przeróbkami w już wyremontowanym wnętrzu. Co warto wiedzieć w tym temacie?
Najpierw projekt łazienki, potem remont!

Remont łazienki to zazwyczaj kosztowne przedsięwzięcie pochłaniające zarówno dużo czasu, jak i środków finansowych. Szacuje się, że to pomieszczenie plasujące się na drugim miejscu pod względem wysokości kosztów, jaki ponosimy w trakcie remontu – tuż po kuchni. Remont łazienki nie należy więc do tanich, warto więc zainwestować w profesjonalny projekt łazienki, który pozwoli nam zrealizować marzenie o pięknym, stylowym wnętrzu.

 

Dlaczego warto zdecydować się na projekt łazienki?


 

Wizualizacja wnętrza sprawia, że często jedynie wtedy jesteśmy wstanie ocenić, czy wybrane materiały oraz sposób rozmieszczenia poszczególnych elementów wyposażenia jest w pełni zgodny z naszymi oczekiwaniami. Nie każda osoba remontującą łazienkę posiada na tyle wyobraźni przestrzennej, że jest wstanie samodzielnie to ocenić. Profesjonaliści zajmujący się na co dzień projektowaniem wnętrz posiadają wiedzę w temacie dostępnych materiałów, trendów oraz aspektów funkcjonalnych wnętrza. Posiadają również wyczucie kolorów i przestrzeni, które nabywa się wraz z praktyką w zawodzie projektanta. Dzięki temu łazienka realizowana według projektu już na pierwszy rzut oka wyróżnia się harmonią, spójnością i daje oczekiwany efekt wow.
 

Projekt i wizualizacja łazienki równa się brak pomyłek 


 

Wykonanie projektu wraz z wizualizacją łazienki pozwoli uniknąć zarówno rozczarowania, co do finalnego efektu, jak i ustrzeże nas przed ewentualnymi pomyłkami.

Poprawienie błędów, które pojawiły się w trakcie remontu często jest niemożliwe z uwagi na ich wysoki koszt lub ilość czasu i nakładu pracy, jaki musiałaby ponieść ekipa remontująca. Często jest tak, że wykonawca ma określony termin rozpoczęcia prac w kolejnym miejscu i nie będzie mógł wykonać poprawek. Całe przedsięwzięcia może się wtedy znacznie opóźnić. Posiadając projekt łazienki dokładnie wiemy, jaki będzie efekt finalny remontu i wykluczamy ryzyko konieczności wykonywania ewentualnych poprawek.

Wizualizacja łazienki jest jak czytelna mapa dla wykonawców, która wskazuje w jaki sposób zrealizować prace. Usuwa również zagrożenie wynikające z ewentualnych niedomówień lub błędów komunikacyjnych na lini klient – ekipa remontująca. Obie strony maja przedstawiony w formie cyfrowej jasno, jaki ma być finalny efekt prac.    

Efekt na jakim ci zależy!


 

Współpraca z profesjonalistami w dziedzinie projektowania daje również możliwość skonsultowania naszych pomysłów na projektowane wnętrze, a często również daje okazję do poznania nowych rozwiązań. Doświadczony projektant jest wstanie doradzić, jakie rozwiązania będą najlepiej pasować do naszej łazienki, pokaże najnowsze trendy i ujmie nasze pomysły w spójny, poprawny pod względem funkcjonalności projekt wnętrza.         

 

Czytaj również 

Inspiracje