
3 powody, dlaczego warto zamieszkać w bliźniaku

Efektywne wykorzystanie działki
Ceny działek sukcesywnie rosną od kilku lat, zwłaszcza w atrakcyjnych lokalizacjach. Dlatego coraz mniej kupujących stać na zakup większego terenu na budowę domu. Rozwiązaniem tego problemu może być dom w zabudowie bliźniaczej. Dwa przylegające do siebie budynki pozwalają efektywnie wykorzystać całą powierzchnię działki.
Nie ma przy tym większego znaczenia jej wielkość oraz kształt. Dwa niewielki domy, wraz z przylegającymi do nich ogrodami, spokojnie zmieszczą się na działce o łącznej powierzchni około 800 -1000 metrów kwadratowych. Doskonale wkomponują się one również w wąską działkę.
Niższy koszt budowy
W ostatnich latach galopują nie tylko koszty działek, ale przede wszystkim ceny materiałów budowlanych i usług specjalistów. Już dzisiaj koszty budowy domu są nawet o kilkanaście procent większe niż kilka lat temu, a według specjalistów ds. rynku nieruchomości, będzie tylko drożej.
W takich okolicznościach budowa domu w zabudowie bliźniaczej jawi się jako ciekawa możliwość obniżenia kosztów budowy.
Koszty budowy są niższe o nawet kilkadziesiąt procent niż domy wolnostojące. Dodatkowo, oba domy mają wspólny dach, a także dzielą ścianę. Posiadają również wspólne przyłącza elektryczne i gazowe.
Ostateczny koszt budowy segmentu z zabudowie bliźniaczej zależy od wielu czynników - między innymi tego, jakie projekty domów bliźniaków weźmiesz pod uwagę. Przyjmuje się jednak, że średni koszt oscyluje na poziomie 280-300 tysięcy złotych.
Większy komfort niż w szeregowcu
Wielu kupujących dom rozważa dwie opcję: dom w zabudowie szeregowej oraz dom w zabudowie bliźniaczej. Oba rozwiązania mają swoje plusy oraz minusy, ale z naszej perspektywy, korzystniejszym rozwiązaniem jest wybór popularnego bliźniaka.
Przemawia za nim kilka argumentów. Najważniejszy z nich dotyczy komfortu, który zapewnia. W szeregowcach jesteśmy niejako skazani na dwóch przyklejonych do nas sąsiadów. A jak wiadomo, relacje sąsiedzkie układają się różnie. Jeśli trafimy na osoby, z którymi nie będziemy potrafili się dogadać, to może to oznaczać prawdziwą udrękę.
Z bliźniakami przemawia również większa działka, którą mamy do dyspozycji. Pozwala ona na założenie trawnika nie tylko w tylnej części budynku, ale również z boku, a nawet przed samym domem. To zdecydowanie więcej miejsca, które można wykorzystać na grillowanie, zabawy z dziećmi, czy też urządzenie ogrodu.
Domy w zabudowie bliźniaczej nieprzypadkowo cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Są tańsze niż postawienie domu wolnostojącego, a jednocześnie oferują znacznie więcej swobody niż domy szeregowe. Nie może więc dziwić, że coraz więcej osób pyta o projekty domów bliźniaków.
Czytaj również
Moskitiery na okna - chronią przed owadami, zapewniają swobodny...
Sezon letni to czas, kiedy z przyjemnością otwieramy okna, by cieszyć się świeżym powietrzem. Niestety, wraz z otwartymi oknami do naszych domów mogą wkradać się uciążliwe owady, takie... więcej
Małe prostokątne wanny Kaldewei. Dlaczego warto po nie sięgać?...
Wanna jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia w każdej łazience. Może mieć jednak bardzo różne kształty, które przekładają się na to, czy będzie wygodna i w... więcej
Wanna i umywalka, czyli para, która powinna doskonale do siebie...
Wanna oraz umywalka to dwa ważne elementy wyposażenia łazienkowego, które jednoznacznie odpowiadają za to, czy cała przestrzeń jest w pełni funkcjonalna oraz jak się prezentuje. Uważamy,... więcej
Na co zwrócić uwagę przy wyborze zestawu podtynkowego WC
Zestaw podtynkowy WC to zestaw składający się z miski WC oraz mechanizmu spłukiwania, który jest ukryty w ścianie lub podłodze. Zestaw podtynkowy jest popularnym rozwiązaniem w budownictwie,... więcej