Co dają rolety termoizolacyjne? Sprawdź czy ich potrzebujesz!

Rolety już od wielu lat pełnią bardzo ważną funkcję w polskich domach. Dzięki nim możemy regulować stopień nasłonecznienia pomieszczeń. Problem pojawia się latem, kiedy przy bardzo wysokich temperaturach, mieszkanie nagrzewa się w szybkim tempie, mimo zamontowanych w oknach rolet. Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązaniem mogą być rolety termoizolacyjne, które skutecznie izolują od ciepła. Dzięki nim zachowasz w mieszkaniu optymalną temperaturę.      
Co dają rolety termoizolacyjne? Sprawdź czy ich potrzebujesz!

Kiedy warto zakupić rolety termoizolacyjne?


O roletach termoizolacyjnych warto pomyśleć już na samym początku budowy domu lub aranżowania mieszkania. Dzięki temu zyskasz pewność, że rolety będą idealnie pasowały do wystroju pomieszczenia i nie będzie konieczności zmiany kolorów. O roletach warto pomyśleś już na etapie wyboru projektu domu. Rolety termoizolacyjne wewnętrzne to doskonałe rozwiązanie, jeżeli zależy Ci na utrzymaniu optymalnej temperatury w mieszkaniu, w okna którego przez większą część dnia intensywnie świeci słońce. W wielu takich przypadkach zwyczajne rolety dzień-noc mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Z całą pewnością ochronią Cię przed nadmiernym oświetleniem, ale istnieje małe prawdopodobieństwo, że będą one zatrzymywały wysoką temperaturę w domu. W takim przypadku rolety termoizolacyjne będą znacznie lepszym rozwiązaniem.


Czy rolety okienne termoizolacyjne sprawdzają się zimą?


Dla większości osób wewnętrzne rolety termoizolacyjne to rozwiązanie, które sprawdza się w domu tylko i wyłącznie latem. Czy to prawda? Nie do końca, ponieważ zimą takie rolety również mogą spełniać swoje funkcje. W jaki sposób? Zimą rolety również mogą izolować i skutecznie zapobiegać utracie ciepła. Wbrew powszechnej opinii, nie tylko ściany budynku powodują, że ciepło jest uwalniane z Twojego mieszkania, ale przede wszystkim okna. Szacuje się, że z pomocą rolet termoizolacyjnych możesz zachować nawet do 15% ciepła więcej. Nie jest to jakaś wygórowana wartość, ale z pewnością przyniesie Ci to korzyść finansową. Dzięki temu zakup nawet najdroższych rolet termoizolacyjnych dostępnych na rynku może Ci się zwrócić nawet kilkukrotnie i to podczas pierwszego sezonu użytkowania.


Ile kosztują rolety z termoizolacją?


Cena rolet termoizolacyjnych zależy od kilku czynników i nie można jej jednoznacznie określić. Bardzo dużo zależy nie tylko od rodzaju rolety, ale również od jej wymiarów. Szacuje się, że za standardową roletę 50×150 cm będziesz musiał zapłacić kilkadziesiąt złotych. Oczywiście wszystko w takim wypadku zależy od jakości. Rolety są traktowane raczej jako zakup jednorazowy, zatem zdecydowanie warto zainwestować w produkt najwyższej jakości. Zmienianie rolet co kilka lat nie ma najmniejszego sensu. Nie dość, że wydasz więcej pieniędzy, to dodatkowo będziesz zmuszony do prac związanych z demontażem oraz montażem nowych rolet.


Rolety termoizolacyjne - opinie


Rolety termoizolacyjne zyskują coraz większą popularność i z tego też względu coraz częściej stają się one elementem wyposażenia polskich domów i mieszkań. Ta inwestycja przekłada się bezpośrednio na jakość życia – zapewnia optymalną temperaturę w pomieszczeniu, niezależnie od pory roku. Zimą zabezpiecza przed utratą ciepła, latem zaś chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Bardzo dużo osób chwali ten rodzaj rolet nie tylko ze względu na funkcjonalność, ale również łatwość w montażu. Nie ma zatem konieczności zatrudniania do tego specjalistów, ponieważ każdy będzie mógł sobie poradzić z tym zadaniem. Do rolet jest zawsze dołączona instrukcja obsługi, a ich producenci na swoich stronach internetowych zamieszczają filmiki instruktażowe, dlatego montaż rolet termoizolacyjnych nie stanowi problemu.

Dobrej jakości rolety termoizolacyjne znajdziesz na stronie: https://minirolety.pl/rolety-okienne-termoizolacyjne/ - ich funkcjonalność spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Wybór rolet (nie tylko termoizolacyjnych) zawsze musi być poprzedzony dokładnym wymierzeniem okna. Tylko dzięki temu będziesz mógł zakupić produkty idealnie pasujące do Twojego mieszkania. Producenci zapewniają możliwość zamawiania rolet na zamówienie, dzięki czemu jesteś w stanie dopasować produkt do okna o niestandardowych wymiarach. 

Czytaj również 

Inspiracje