Program do projektowania łazienek

Planując łazienkę, nie musimy ograniczać się do kartki papieru i ołówka, które nie są w stanie odwzorować naszych pomysłów i oczekiwań. Program do projektowania łazienek pozwala dokładnie rozplanować układ pomieszczenia, sposób jego wykończenia czy ustawienie i rodzaj elementów wyposażenia. To duże ułatwienie dla wszystkich osób, które urządzają swoją nową łazienkę. 
program-do-projektowania-łazienek.jpg
Fot. CAD Projekt K&A

Program do projektowania łazienek umożliwia dokładne zaplanowanie wyglądu pomieszczenia, co znacznie usprawnia pracę i realizację aranżacji. Producenci oprogramowań i firmy z branży wnętrzarskiej oferują bogaty wybór programów do projektowania. Inwestor ma możliwość zobaczenia wizualizacji pomieszczenia jeszcze przed jego realizacją. Pozwala to wprowadzić ewentualne poprawki i uniknąć rozczarowań.

Program do projektowania łazienek dla każdego

Do wyboru mamy darmowe i płatne programy. Amatorski program do projektowania łazienek przeznaczony jest do samodzielnego użytkowania przez inwestora. Umożliwia on własnoręczne zaprojektowanie pomieszczenia i zobaczenie go na ekranie komputera. Takie programy często są bezpłatnie oferowane przez producentów i dystrybutorów produktów do wykańczania i wyposażania łazienek, którzy traktują je jako formę promocji. Można pobrać je za pośrednictwem Internetu, czego przykładem są programy do projektowani łazienek Moja Łazienka od firmy KOŁO, Power NET+ czy Light Decor Paradyż.

program-do-projektowania-łazienek-2.jpg
Fot. Paradyż

Dobry program do projektowania łazienek powinien zawierać szeroką bazę płytek, mebli łazienkowych oraz innych elementów wyposażenia wnętrza. Najlepiej jeżeli są to produkty łatwo dostępne na rynku. Wówczas wykonana przez nas wizualizacja komputerowa będzie możliwa do odtworzenia. Podstawowe programy do projektowania łazienek zazwyczaj mają intuicyjną obsługę i umożliwiają zapisanie stworzonego projektu w postaci zdjęć na komputerze czy jego wydruk.

Profesjonalny program do projektowania łazienek

Możemy również wykorzystać profesjonalny program do projektowania łazienek, który pozwala stworzyć bardzo realistyczną wizualizację, np. CAD Decor PRO czy CAD Decor 2.0 od firmy CAD Projekt K&A. Jednak zaawansowane funkcjonalności profesjonalnych programów wymagają wiedzy i doświadczenia, a ponadto to zazwyczaj są one płatne. Z tego względu wykorzystywane są przede wszystkim przez pracownie architektoniczne, projektantów czy producentów wyposażenia łazienek. To oni przygotowują profesjonalną wizualizację dla klienta i wprowadzają ewentualne poprawki. Przed wyborem firmy, która zajmie się aranżowaniem naszego mieszkania warto dowiedzieć się czy posiada ona program do projektowania łazienek, który umożliwi takie działanie.  
 

Czytaj również 

Inspiracje