
Czym kierować się podczas wyboru akcesoriów łazienkowych?

Ważne jest aby akcesoria łazienkowe współgrały z resztą pomieszczenia. Niekoniecznie muszą one być w kolorze dominującym wewnątrz, bo niekiedy efekt kolorystycznego kontrastu jest wręcz wskazany, zwłaszcza jeśli meble, ceramika i armatura mają prostą linię oraz zbliżone kolory. Niemniej jednak warto, aby były w tym samym stylu co łazienka. Duża różnorodność kolorystyki i wzornictwa może bowiem zburzyć estetykę wnętrza i sprawić wrażenie chaosu. Należy więc zadbać, by dodatki stanowiły w miarę możliwości spójną całość. Niektórzy z producentów oferują komplety łazienkowe, czyli zestawy akcesoriów w konkretnej stylistyce. Nie zapominajmy jednak o tym, że łazienka to także miejsce relaksu i odpoczynku. Warto więc urządzić ją w stylu, który najbardziej będzie odpowiadał naszym preferencjom.

Fot. Komplet łazienkowy ETNIC oraz stojak łazienkowy AWD02070170 świetnie pasują do ciemnobrązowych mebli.
Funkcjonalność
Akcesoria są nie tylko elementem dekoracyjnym, ale przede wszystkim powinny nam ułatwiać codzienne korzystanie z łazienki. Dozownik do mydła, wieszak na ręczniki, czy na przykład kosz na bieliznę powinno się rozlokować w takich miejscach, aby dostęp do nich nie był utrudniony. Dysponując ograniczoną przestrzenią można stosunkowo niewielkim kosztem zaopatrzyć się w półkę lub regał łazienkowy i tym samym uporządkować drobne przedmioty. Do ułożenia najdrobniejszych rzeczy niezwykle przydatne okażą się organizery. Sporym ułatwieniem w codziennym użytkowaniu łazienki są również haczyki i półki druciane, które można zamontować chociażby w okolicach prysznica. Dzięki montowaniu za pomocą specjalnych przyssawek lub taśmy samoprzylepnej ich montaż oraz demontaż jest niezwykle prosty.

Fot. Półka na wannę AWD02080192 pomieści najważniejsze przedmioty przydatne do kąpieli.
Materiał
W skład akcesoriów łazienkowych wchodzą różnorakie przedmioty. W zależności od przeznaczenia wykonane są z różnych materiałów. Komplety łazienkowe w skład których wchodzi z reguły dozownik do mydła, kubek na szczoteczki, mydelniczka i szczotka toaletowa wykonane są przeważnie z ceramiki, tworzyw sztucznych lub stali. Najczęściej spotykane półki i regały łazienkowe wykonane są z drewna, płyty MDF, stali chromowanej lub nierdzewnej. W przypadku tych dwóch ostatnich niejednokrotnie występują szklane i plastikowe dodatki. Kosze na bieliznę najczęściej wykonane są z wikliny, polipropylenu oraz poliestru. Dywaniki i maty łazienkowe z kolei najczęściej produkowane są z chłonnej i jednocześnie szybko schnącej mikrofibry oraz z nieprzemakalnego i wytrzymałego PVC. To z jakiego materiału wykonane są akcesoria łazienkowe rzutuje nie tylko na wygląd i wygodę użytkowania, ale oczywiście również na cenę zakupu.

Fot. Komplet łazienkowy LAVA został wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego, natomiast lusterko kosmetyczne AWD02091214 to połączenie stali chromowanej i szkła.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą AWD Interior - dystrybutorem akcesoriów łazienkowych oraz artykułów wyposażenia domu www.awdinterior.com.

Fot. Komplet łazienkowy PIERRE, kosz na śmieci AWD02031346, regał łazienkowy AWD02041305 i lusterko kosmetyczne AWD02090704.
23.08.2017
Czytaj również
Zalety zastosowania lustra z oświetleniem w łazience
Lustro w łazience to jeden z podstawowych elementów wyposażenia. Znajdujemy dla niego miejsce zarówno w małej, średniej, jak i dużej metrażem łazience. Jeśli pozwala na to miejsce,... więcej
Jaki dywanik łazienkowy kupić?
Jeżeli chcesz postawić na podłodze łazienki dywanik, to z pewnością zależy ci na tym, aby dobrze wchłaniał wilgoć i był wystarczającej wielkości, aby na nim stanąć. Oczywiście może on... więcej
Żyrandol kryształowy w łazience - na co zwrócić uwagę?
Dobrze dobrane oświetlenie łazienki to kwestia funkcjonalności i wygody jej użytkowania. Codzienne czynności związane z np. makijażem, ułożeniem fryzury, pielęgnacją twarzy i ciała wykonywane... więcej
Jak urządzić ładną łazienkę dysponując niewielkim budżetem?...
Łazienka pod względem metrażu to jedno z najmniejszych pomieszczeniem w domu, jednak koszt jej urządzenia zazwyczaj wcale nie jest niski! Na jakich rozwiązaniach można zaoszczędzić urządzając... więcej