Wybieramy nowoczesne wyposażenie do małej łazienki!

Łazienka wciąż jest jednym z mniejszych pomieszczeń w domu. Pomimo niewielkich rozmiarów powinno zmieścić się w jej wnętrzu kilka elementów, które są wręcz obowiązkowe, po to by było to miejsce funkcjonalne. Sprawę związaną z aranżacją łazienki komplikują oczekiwania. Współczesna łazienka ma być bowiem nie tylko ergonomiczna, ale także i ciekawa pod względem estetyki. Jeśli chcesz dowiedzieć się na jakie wyposażenie małej łazienki warto jest postawić - koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!
Wybieramy nowoczesne wyposażenie do małej łazienki!

Wyposażenie małej łazienki - na jakie produkty warto jest postawić?

 
Wyposażenie małej łazienki z pewnością nie jest zadaniem prostym i to nie tylko dla laika, ale także i dla projektanta wnętrz z dużym doświadczeniem. Trzeba na małej powierzchni wygospodarować miejsce na wstawienie pralki, miski WC, umywalki z szafką, kabiny prysznicowej/wanny. Nie chodzi tylko o sam montaż poszczególnych elementów wyposażenia łazienki, ale także i o ustawienie ich w ten sposób, by korzystanie z nich na co dzień było jak najbardziej komfortowe. Dlatego warto sprawdzić ofertę kilku sklepów internetowych a zwłaszcza sklepu www.lazienkiabc.pl.

W niewielkich łazienkach istotny jest każdy centymetr wolnej przestrzeni. Z tego względu wybierając armaturę, warto jest postawić na baterie podtynkowe. Produkty takie mają wiele zalet. Przede wszystkim ze względu na estetykę sprawdzą się w aranżacjach nowoczesnych i minimalistycznych. Poza tym ze względu na mniejszą ilość elementów zewnętrznych, dużo łatwiej jest utrzymać je w czystości. Faktem jest też to, że baterie podtynkowe są trwalsze od modeli natynkowych. Cały mechanizm działania baterii, jest w ich przypadku schowany w ścianie, tym samym nie jest narażony na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia.
 

 

Wybieramy wyposażenie do łazienki - na co zwrócić uwagę?

 
Jakie wyposażenie małej łazienki? Oczywiście takie, które jest funkcjonalne i estetyczne. Z tych względów korzystniej jest wybrać kabinę prysznicową zamiast wanny. Przede wszystkim kabina prysznicowa zabiera mniej miejsca, jest to niezwykle ważne. Poza tym użytkowanie kabiny prysznicowej jest także komfortowe. Z natrysku można skorzystać szybko, przed wyjściem z domu. Poza tym jest to związane z mniejszym zużycie wody, co w obecnych czasach także nie jest bez znaczenia. Poza tym kabiny prysznicowe idealnie sprawdzą się także w łazienkach, z których mają korzystać osoby starsze, niepełnosprawne czy z problemami motorycznymi.

Wyposażenie łazienki, w tym kabiny prysznicowe zawsze korzystniej jest kupować od sprawdzonych i dobrych producentów. Przed zakupem warto jest zwrócić uwagę nie tylko na materiał wykonania ścian, ale także i na zastosowane technologie, system jezdny czy dostępność części zamiennych. Dobra kabina prysznicowa powinna być wykonana z hartowanego szkła. Dzięki temu podczas przypadkowego zbicia ścianki, szkło nie wyrządzi poważnej krzywdy. Warto jest zwrócić uwagę także na to, czy kabina posiada specjalną powłokę ochronną. Dzięki niej natomiast czyszczenie jej jest bezproblemowe.

 

Wyposażenie małej łazienki - postaw na podwieszane miski WC!

 
Każdy centymetr przestrzeni w niewielkim pomieszczeniu jest na wagę złota. Z tych względów wybierając sanitariat, korzystniej jest wybrać model podwieszany. W przypadku misek podwieszanych, spłuczka i stelaż są schowane w ścianie, elementami zewnętrznymi jest sama miska oraz przycisk spłukujący. Modele te nie tylko zajmują mniej miejsca, ale także i dodają pomieszczeniu lekkości, poza tym można z łatwością wyczyścić podłogę pod miską. W przypadku kompaktów stojących, to właśnie miejsce styku sanitariatu z podłogą jest tym, gdzie najczęściej gromadzi się brud.

Wyposażenie łazienki to nie tylko wymienione powyżej produkty, ale także i meble czy akcesoria dodatkowe oraz grzejniki. Na szczególną uwagę zasługują meble do łazienki, które przede wszystkim powinny być produktami odpornymi na działanie wilgoci i wahania temperatury.

Czytaj również 

Inspiracje