O czym warto pomyśleć, gdy wybieramy dużą szafę do sypialni

Szafa do sypialni to niesamowicie istotny mebel. To własnie na nią będziemy codziennie patrzyli podczas budzenia się i zasypiania oraz to właśnie z tego mebla będziemy korzystali ubierając się na co dzień do wyjścia. Warto zadbać, aby był to sprzęt nie tylko funkcjonalny, ale również aby wyglądał dobrze. Poniżej kilka slow o tym, co warto wziąć pod uwagę wybierając dużą szafę sypialnianą. 

O czym warto pomyśleć, gdy wybieramy dużą szafę do sypialni

Dobra szafa do sypialni - jaki rozmiar wybrać?

Dobra szafa do sypialni  to taka, która jest w stanie zmieścić wszystkie potrzebne nam do życia rzeczy. Nie tylko ubrania, ale również buty, pościel, niepotrzebny aktualnie sprzęt sportowy, walizki i wiele innych szpargałów, których na co dzień nie chcemy widzieć na oparciu fotela lub w kącie pokoju. Z tego powodu, na wielkości szafy nie należy oszczędzać. Zdarza się jednak, że zakup ogromnej szafy przyprawia nas o lęk, czy taki mebel nie zdominuje pomieszczenia? Kluczem jest tutaj dobór odpowiedniego wyglądu. Im większa szafa, tym bardziej je fronty powinny być jednolite, minimalistyczne i nierzucające się w oczy. Przykłady takich szaf znajdziecie tutaj: https://meblini.pl/pl/c/Szafy-w-polysku/142. Ozdobne fronty szaf są odpowiednie tylko wtedy, gdy decydujemy się na niewielki, dwudrzwiowy model oraz wtedy, gdy szafa nadal nie dominuje w umeblowaniu pomieszczenia. Jeśli jednak szafa jest tak duża, że zaczyna grać pierwsze skrzypce w sypialni, wówczas lepiej jest zdecydować się na przykład na przykład na mebel o drzwiach przesuwnych. Taki, w których fronty zlewają się ze ścianą. Tylko w ten sposób unikniemy poczucia przytłoczenia pomieszczenia jednym meblem. Zdecydowanie najchętniej wybieranym kolorem dla takich dużych szaf sypialnianych jest biały. Trudno się temu dziwić: białe fronty odbijają światło i sprawiają, że pomieszczenie zdaje się większe i bardziej przestronne. 

 

Szafa sypialniana z lustrem na froncie - czy to dobry pomysł?

Innym sposobem na to, aby mieć dużą szafę i nie zagracić nią pomieszczenia, jest zainstalowanie dużych luster na frontach szafy. W sklepach dostępne są modele z wbudowanymi już taflami szkła. Taki rodzaj umeblowania sprawi, że sypialnia stanie się bardziej przestronna. Należy jednak tutaj uważać: jeśli męczy nas to, że wciąż widzimy się w lustrze, szczególnie w czasie, gdy układamy się do snu, lepiej jest umieścić szafę w takim miejscu w sypialni, w którym to odbicie nie będzie zwracało naszej uwagi. Nie bez powodu specjaliści od feng shui namawiają nas, abyśmy zrezygnowali z wielkich luster oraz zdjęć nas samych lub członków naszej rodziny właśnie w sypialni. Są to przedmioty pochłaniające nasze energię, niepozwalające na uzyskanie pełni relaksu. 

Szafy ze szklanymi frontami

Jeśli jednak chcemy zaszaleć z wyglądem szafy w sypialni, ciekawie jest dobrać na przykład model ze szklanymi frontami. Takie szafy spełniają swoją role wówczas, gdy we wnętrzu szafy jest ładne oświetlenie, a ubrania powieszone w środku wiszą równo i mają ładne wieszaki. W dodatku, warto zadbać wówczas o porządek oraz o nieupychanie we wnętrzu szafy wszystkiego, co tylko przyjdzie nam do głowy. Jest to wyzwanie, jednak gdy tylko uda nam się zapanować nad estetyką wnętrza takiej szafy, to całość będzie z pewnością zdobiła naszą sypialnię. 

*Więcej inspiracji znajdziecie tutaj: https://meblini.pl/

Czytaj również 

Inspiracje