Spa w małej łazience - czy to możliwe?

Kto nie marzy o tym, aby po długim, męczącym dniu, móc skorzystać z dobrodziejstw, jakie w swojej ofercie mają salony Spa? To rozwiązanie idealne, niestety nie zawsze istnieje taka możliwość. Zwłaszcza posiadacze małych łazienek mogą czuć się nieco pokrzywdzeni. Zazwyczaj nie widzą szans na urządzenie swojej łazienki w klimacie choć przypominającym salony Spa. Nic bardziej mylnego, potrzeba jedynie trochę czasu i kreatywnego podejścia, aby cieszyć się taką aranżacją w zaciszu własnej, nawet niewielkiej łazienki.
Spa w małej łazience - czy to możliwe?
Istnieje przekonanie, że w małej łazience nie ma zbyt dużego, aranżacyjnego pola do popisu. Co dopiero, kiedy marzy nam się taka, przypominająca salon Spa. Nie jest to na szczęście sprawa przesądzona. Stosując się do kilku prostych zasad oraz wprowadzając parę dodatków i akcesoriów, z łatwością osiągniemy zamierzony cel.  


Wanna numerem jeden

Z całą pewnością, najważniejszym elementem wyposażenia łazienki jest wanna, i to bez względu na to, czy dotyczy to dużych czy małych wnętrz. Tym ważniejszym, jeśli zależy nam na stworzeniu przyjemnego, sprzyjającego odprężeniu się klimatu w łazience. Nic nie zastąpi przecież długiej, relaksującej kąpieli w wannie. Możemy się tym cieszyć nawet w niedużych wnętrzach. Wybór kształtu wanny jest już sprawą indywidualną, jednak dobrze jest dostosować jej rozmiar do metrażu łazienki. Zadbajmy również o własną wygodę, podczas domowych zabiegów. Przydatne będzie dodatkowe miejsce, najlepiej w pobliżu wanny, na niezbędne akcesoria tj. olejki, ręczniki czy świece. Myśląc nawet o najmniejszych szczegółach w kwestii komfortu i wygody, znacząco zwiększamy swoje szanse na posiadanie wymarzonego, domowego Spa. 


Spa_w _małej_łazience_czy_ to_możliwe_1.jpg


Drewno i naturalny klimat
 

W małych łazienkach, bardzo dobrze sprawdzi się drewno, które wyraźnie ociepli wnętrze i wprowadzi przyjazny klimat. Może to być zarówno drewniana podłoga jak i meble, np. szafka pod umywalkę, bądź drewniane elementy wyposażenia tj. umywalka a nawet wanna, lub nieco mniejsze drewniane dodatki jak np. półki czy regały. Wszelkie naturalne dodatki sprawią, że nasza łazienka stanie się zdecydowanie bardziej przytulna i ciepła. Warto wprowadzić je do aranżacji w klimacie Spa.

Moc dodatków

Charakterystyczne dla gabinetów Spa są różnego rodzaju dodatki. To one wprowadzają nas w błogi stan odprężenia i pomagają oderwać się od codziennych trosk. Projektując swoje domowe Spa, koniecznie należy o nich pamiętać. Mnóstwo świec, zapachowe olejki i białe ręczniki – to dodatki, które w jednej chwili stworzą z naszej łazienki, wnętrze jak z najlepszego Spa. Zadbajmy aby zagościły w niej na stałe.

Spa_w _małej_łazience_czy_ to_możliwe_2.jpg  Spa_w _małej_łazience_czy_ to_możliwe_3.jpg


Światło
 

Nieodzownym elementem, który bezpośrednio wpływa na klimat w małej łazience, jest światło. Chcąc cieszyć się miłym i przyjaznym nastrojem, postawmy na ciepłe i najlepiej jego boczne źródło. Intensywne, górne światło zdecydowanie nie pozwoli nam odpocząć i się zrelaksować. Dobrze sprawdzi się światło punktowe, zamontowane w kilku miejscach. Włączając tylko jedno z nich, nadal możemy cieszyć się klimatycznym wnętrzem. Najlepszym jednak źródłem ciepłego i nastrojowego światła, są świece. Rozstawione po całej łazience nadadzą niezwykłego klimatu, a nam pozwolą się odprężyć i cieszyć domową atmosferą Spa.

Spa_w _małej_łazience_czy_ to_możliwe_4.jpg

28.04.2016
AG


Polecamy:
 
  • 0
  • 1

  Kasia

  Super artykuł! Natchnął mnie do działania i zmian. Już dziś świece. Jutro coś więcej!:) Dziękuję za inspirację kochani!!

  • 1
  • 0

  basia

  Chyba muszę pomyśleć o zaaranżowaniu w taki sposób własnej łazienki. Przyjemnie byłoby się zrelaksować w pięknym wnętrzu!

Czytaj również 

Inspiracje