Wanna z prysznicem, czyli dwa w jednym

Wykańczanie łazienki to niezbyt prosta sprawa. Najczęstszym dylematem, przed którym stają osoby podejmujące się tego zadania jest wybór pomiędzy kabiną prysznicową a wanną. Zazwyczaj to właśnie w tej kwestii toczone są największe boje. Na szczęście ludzkość wymyśliła coś, co daje możliwość zadowolenia każdej ze stron tego odwiecznego sporu – wannę z prysznicem. Poniżej przedstawimy Wam wady oraz zalety tego rozwiązania i mamy nadzieję – pomożemy w dokonaniu wyboru.
wanna-z-prysznicem.jpg

Wanna z prysznicem
występuje w dwóch rodzajach:
 
 • Wanna z parawanem lub specjalnym panelem
Rozwiązanie jest bardzo proste i polega na zamontowaniu zasłony tak, aby można było kąpać się w pozycji stojącej bez rozlewania wody i robienia w łazience niepotrzebnego bałaganu. Panel jest zazwyczaj wykonany ze szkła i skutecznie zamienia tradycyjną wannę w prysznic. Innym często wybieranym modelem jest parawan na wannowy. Jest dużo tańszy, ale niestety nie aż tak skuteczny jak panel z tworzywa sztucznego.

wanna-z-prysznicem-2.jpg​​
 
 • Nowoczesna wanna z prysznicem
W tym przypadku w klasycznej wannie jest wyznaczona przestrzeń prysznicowa a oba elementy stanowią jedną integralną część. Zazwyczaj w jednym rogu zamontowane są drzwi wraz z obudową tak, jak ma to miejsce w klasycznej kabinie. Tego typu rozwiązanie jest obecnie najczęściej wybierane oraz najskuteczniej łączy w sobie zalety zarówno wanny jak i prysznica.

Zalety wanny z prysznicem

Zalet jest wiele. Najważniejsza to połączenie funkcjonalności obu urządzeń, a dzięki temu zażegnanie konfliktu pomiędzy domownikami.

wanna-z-prysznicem-3.jpg

Druga i niemniej ważna zaleta to ogromna oszczędność miejsca.  Tego typu rozwiązanie jest szczególnie korzystne w przypadku małych łazienek, w których trzeba liczyć się z każdym cennym metrem powierzchni. Oprócz tego każdy domownik będzie mógł brać kąpiel, tak jak mu się to podoba. Zarówno miłośnicy długiego wylegiwania się w wannie, jak i fani szybkiego prysznica znajdą coś dla siebie.

Jeżeli masz dzieci lub potrzebujesz rozwiązania dla osób niepełnosprawnych wanna z prysznicem również spełni Twoje oczekiwania. Dzięki drzwiom będącym integralną częścią kompletu możliwe jest łatwe i bezpieczne mycie się.

wanna-z-prysznicem-4.jpg

Ostatnią zaletą, o której zazwyczaj wszyscy zapominają jest niezwykle estetyczny wygląd. Połączenie wanny i prysznica wnosi do łazienki powiew nowoczesności oraz elegancji. Ilość dostępnych rozmiarów i kształtów sprawia, że niezależnie od tego, w jakim stylu jest urządzona Wasza łazienka wanna z prysznicem z całą pewnością się w nią wkomponuje.
 
Wady

Niestety, musimy tu również wspomnieć o wadach, a raczej jednej wadzie wanny z prysznicem. Podstawową z nich jest bardzo wysoka cena. Często zdarza się tak, że koszt takiego rozwiązania przewyższa cenę zakupu osobnych urządzeń.

wanna-z-prysznicem-5.jpg

Najczęściej to właśnie ten aspekt uniemożliwia wielu osobom zaopatrzenie się w wannę z prysznicem. Oczywiście, zawsze możeciezamontować parawan lub panel, ale uprzedzamy, że jest to rozwiązanie na pół gwizdka. Nie będzie tak komfortowe,jak integralna wanna z prysznicem.
 
Jeżeli więc w Waszym domu toczy się odwieczny konflikt łazienkowy to znak, że wanno-prysznic jest rozwiązaniem dla właśnie dla Was. W końcu uda się pogodzić funkcjonalność wanny oraz dynamizm kabiny prysznicowej.

 
  • 4
  • 0

  Szukający rozwiąznia

  Też słyszałem o tej firmie, że sprzedaje fajne wanny. Można poczytać opinie w necie.

  • 7
  • 2

  Krzysztof

  Polecam firmę Megabest z Warszawy. Ma świetne wanny z hydromasażem i kabiną prysznicową: http://megabest.pl/wanny-z-hydromasazem-i-kabina-prysznicowa

  • 1
  • 8

  toja

  Można też mieć i wannę i prysznic. Ja tak mam :)

  • 0
  • 0

  bea.

  Dlatego dziewczyny wanna z parawanem jest fajnym rozwiązaniem :)

  • 2
  • 0

  Ela

  Jagoda, zdecydowanie! Umycie dziecka pod prysznicem to jest jakiś koszmar, rodzic bardziej mokry niż dziecko

  • 2
  • 0

  Jagoda

  U mnie jest ten problem - ja bym chciała prysznic, mąż wannę. Chociaż wydaje mi się że kiedy w domu są dzieci to jednak wanna jest bardziej praktyczna

pokaż starsze komentarze

Czytaj również 

Inspiracje