Jak odmienić wystrój łazienki?

W celu odmienienia wyglądu łazienki można zastosować kilka sprawdzonych rozwiązań, które nie wymagają dużych nakładów finansowych. Pozwoli to uniknąć kosztownego remontu, a jednocześnie poprawi komfort domowników.
Jak odmienić wystrój łazienki?
Nawet niewielka zmiana w postaci zmiany szafki, lustra lub powieszenia obrazu może przełożyć się na świetny efekt. Sprawdź, od czego warto zacząć zmianę wystroju w łazience oraz gdzie znaleźć elementy dekoracyjne, które ci w tym pomogą.


Obrazy w łazience


Wieszanie obrazów w łazience staje się coraz popularniejsze, ponieważ jest to prosty i skuteczny sposób na zmianę wystroju. Dodatkowo bogaty wybór obrazów przeznaczonych do łazienek sprawia, że można łatwo znaleźć dowolny motyw, co ułatwia dopasowanie dekoracji do wnętrza. Nie trzeba więc od razu przeprowadzać większego remontu. Nawet niewielki obraz powieszony w łazience całkowicie odmieni jej wygląd, a przy okazji nada niepowtarzalnego charakteru. Oczywiście, nie każdy obraz nadaje się do łazienki. Nie chodzi wyłącznie o motyw, ale również o sposób wykonania. Ze względu na to, że w łazience panują specyficzne warunki (wysoka wilgotność), obrazy przeznaczone do wieszania w takich miejscach muszą być odpowiednio wykonane. Dzięki temu na długo zachowają początkowy wygląd oraz żywe kolory. 


Jakie obrazy do łazienki?


Klienci zainteresowani powieszeniem obrazu w łazience często decydują się na jedno z poniższych rozwiązań. Są one na tyle uniwersalne, że pasują do każdego wnętrza:
  • motywy roślinne i natura (między innymi drzewa, liście, kwiaty),
  • niebo (chmury, słońce),
  • wzory i kolory (fantazyjne kształty).
Obrazy dostępne w ofercie sklepu https://www.swiat-obrazow.pl/obrazy-do-lazienki.html zostały wykonane na szkle, dzięki czemu są odporne na niekorzystne warunki. Przed złożeniem zamówienia możesz zapoznać się z opisem obrazu oraz wymiarami. Warto to zrobić, aby uniknąć zakupu za małych lub za dużych dekoracji. Niezależnie od tego, który obraz wybierzesz, zyskujesz gwarancję wysokiej jakości wykonania. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii i specjalnego filtra kolory nie wyblakną nawet przy długotrwałym narażeniu na wilgoć, parę oraz wysoką temperaturę. Obraz w łazience najprościej jest powiesić na ścianie, na której nie ma płytek. Dzięki temu można skorzystać ze zwykłego wkrętu. Jeżeli jednak na wszystkich ścianach znajdują się płytki, proces wiercenia trzeba przeprowadzić bardzo ostrożnie. Trzeba robić to powoli, na niewielkich obrotach i z wykorzystaniem odpowiedniego wiertła. Alternatywą mogą być specjalne taśmy, które można wykorzystać do przyczepienia nawet ciężkich elementów do płaskich powierzchni. Przed zakupem tego typu rozwiązań musisz jednak zwrócić uwagę na to, czy można je stosować w wilgotnych miejscach oraz jaki jest maksymalny udźwig taśmy.
 

Jak prawidłowo powiesić obraz?


Bez względu na to, jaki sposób mocowania obrazu w łazience wybierzesz, zacznij od przymierzenia obrazu w miejscu, w którym będziesz chciał go powiesić. Warto poprosić o pomoc drugą osobę, aby ta przytrzymała przez chwilę obraz i upewnić się, że dekoracja będzie się dobrze prezentowała. Odpowiednią wysokość można zaznaczyć ołówkiem, natomiast jeżeli obraz wymaga wywiercenia dwóch otworów, najlepiej skorzystać z poziomicy, aby dokładnie określić poziom. Więcej porad na temat tego, jak powiesić obrazy do łazienki znajdziesz w artykule https://kobietawielepiej.pl/jak-powiesic-obraz. Niektóre dekoracje mają przy uchwycie niewielką regulację, co w razie potrzeby można wykorzystać do drobnego skorygowania poziomu.

Czytaj również 

Inspiracje