Aranżacja łazienki – farba i kolory do łazienki

Kolory kojarzące się z wodą, tonią, czystością. Niebieska laguna, szaro-błękitne odcienie nieba, nieco zielono-morskich akcentów. Taka kolorystyka sprawdzi się niemal w każdej łazience: jest uniwersalna, a przy tym bardzo wszechstronna. Z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie, aby we wnętrzu łazienki uwzględnić piękny odcień cynamonu czy połączenie różu i brązu. Przeczytaj, jak pomalować łazienkę, aby zachwycała i wpisywała się w aktualne trendy.
Aranżacja łazienki – farba i kolory do łazienki

Niebieska łazienka


Warto zacząć od podstaw i oczywistych odpowiedzi. Wybierz wspomniane odcienie błękitu do swojej łazienki, a zamienisz jej wnętrze w prywatną, niezwykle komfortową strefę SPA. Nie chodzi tylko o skojarzenia z wodą, ale także o to, w jaki sposób błękit oddziałuje na ludzką psychikę. Kolor niebieski uspokaja, koi nerwy, sprawia, że mniej się stresujemy. Dlatego oprócz wnętrza łazienki często wykorzystujemy go w aranżacji sypialni.

dulux_aranżacja_łazienki_4.jpg

Szara łazienka


Szarość słusznie jest uznawana za kolor elegancki, niemal luksusowy. Szara ściana bardzo dobrze komponuje się więc z chromowaną armaturą, metalowymi elementami oświetlenia, ale też elegancką linią lustra. Poza tym szarość idealnie podkreśla kolor poszczególnych łazienkowych sprzętów, np. umywalki, niezależnie od tego, czy wybierzesz tę w białym czy modnym czarnym kolorze.


Pomarańczowa łazienka


Kto by pomyślał, że nasycone odcienie pomarańczu, curry czy kurkumy tak dobrze wpisują się w charakter łazienki! Dzięki nim możesz udawać, że zażywasz kąpieli w orientalnej łaźni w jednym z gorących, egzotycznych krajów. Taką rozgrzewającą, soczystą kolorystykę wnętrza kontynuuj na poziomie dodatków, sięgając po te, które również kojarzą się z ciepłem, jak np. mosiężne, zdobione świeczniki.

dulux_aranżacja_łazienki_2.jpg

Łącz kolory w łazience


Jeden kolor w łazience to często zdecydowanie za mało, szczególnie, jeśli jest to tonacja intensywna i nasycona. Głęboki odcień warto subtelnie zrównoważyć, stonować lżejszą barwą, z kolei stonowany kolor ścian – podbić mocniejszym. Dzięki temu oba, zestawione ze sobą odcienie będą wpływać na to, jak je odbierasz. Błękit w połączeniu z czernią stanie się bardziej interesujący, oryginalny, czerń w towarzystwie błękitu zaś nieco łagodniejsza. Doskonale w duecie wypadają także szarość oraz odcień różu wpadającego w brąz, jak również butelkowa zieleń oraz złamane odcienie bieli.

Dokładnie przemyśl, w którym miejscu zastosować intensywniejszą barwę. Pamiętaj, że bezpośrednio wpłynie to na sposób, w jaki postrzegasz pomieszczenie i jego proporcje. Np. jeśli w wąskiej łazience na ciemniejszy kolor pomalujesz węższą ścianę, łazienka będzie wyglądała na nieco większą, szerszą. Z kolei dobrym pomysłem na optyczne obniżenie sufitu w wysokim pomieszczeniu (m.in. w kamienicy) jest jego pomalowanie np. na czarno lub na granat. Dla lepszego efektu warto zdecydować się na ciemną terakotę.  

dulux_aranżacja_łazienki_3.jpg

Jaką farbę wybrać do łazienki?


Wybierając farby do łazienki, miej na uwadze warunki panujące w pomieszczeniu, czyli przede wszystkim dużą ilość pary wodnej, podwyższoną wilgotność i temperaturę. Konieczne jest zastosowanie tu produktów hydrofobowych, tzn. tworzących powłoki, które odpychają z powierzchni kropelki wody czy płynne zabrudzenia, nie pozwalając im wniknąć w głąb ścian. Przykładem takiego wyrobu jest plamoodporna farba Dulux EasyCare Kuchnia i Łazienka, wyróżniająca się ponadto dużą odpornością na szorowanie.

Kolory w łazience mają ogromne znaczenie! Dzięki nim podkreślisz styl całego wnętrza i uzupełnisz je, tworząc konsekwentną, świetnie zaplanowaną aranżację. Wystarczy, że zastosujesz tu podobną kolorystykę, co w pozostałym pomieszczeniu.

  • 0
  • 0

  Thach Vu

  Arrange it in the most reasonable and comfortable way possible! Thank you!

Czytaj również 

 • Jaka sztukateria do łazienki?

  Jaka sztukateria do łazienki?

  Łazienka to miejsce relaksu, domowe SPA i jedno z ważniejszych pomieszczeń dla wielu osób. Dlatego urządzając ją, warto pamiętać nie tylko o praktycznych aspektach i ergonomii, ale przede... więcej

 • Remont łazienki modnie i stylowo! Postaw na te rozwiązania

  Remont łazienki modnie i stylowo! Postaw na te rozwiązania...

  Remont łazienki to obok remontu kuchni jedno z najbardziej czasowo i finansowo angażujących nas  przedsięwzięć w trakcie urządzania wnętrz. Okładziny ścienne, wanna, brodzik i łazienkowa... więcej

 • Jaki dywanik łazienkowy kupić?

  Jaki dywanik łazienkowy kupić?

  Jeżeli chcesz postawić na podłodze łazienki dywanik, to z pewnością zależy ci na tym, aby dobrze wchłaniał wilgoć i był wystarczającej wielkości, aby na nim stanąć. Oczywiście może on... więcej

 • Jak urządzić łazienkę?

  Jak urządzić łazienkę?

  Pytanie „jak urządzić łazienkę?” zadaje sobie każda osoba, która buduje dom lub wprowadza się do mieszkania, które ma zamiar remontować. Łazienka to pomieszczenie,... więcej

Inspiracje