Łazienka w minimalistycznym stylu

Styl minimalistyczny opiera się na prostocie. Nie znajdziemy tutaj zbędnych sprzętów, wyeksponowanych przedmiotów ani wielości kolorów. Trend ten świetnie sprawdzi się w łazience, której chcemy nadać uporządkowany i nowoczesny wygląd. 
Łazienka w minimalistycznym stylu
Biel w różnych odsłonach

Jak stworzyć łazienkę w minimalistycznym stylu? Najlepiej bazować na bieli. W wersji total look może ona gościć na ścianie, suficie i podłodze w formie płytek, odpowiednio zaimpregnowanych bielonych paneli czy winylowej tapety.
 
W minimalistycznej łazience bardzo dobrze sprawdza się również szarość. Modnym szarym akcentem jest beton architektoniczny bądź płytki imitujące jego wygląd. Mimo jednego koloru posiadamy dowolność w komponowaniu ze sobą materiałów i faktur, aby urozmaicić wnętrze.

Łazienka_w_minimalsitycznym_stylu.jpg
 
Odrobina koloru

Jeśli nie chcemy, aby nasza łazienka była zbyt ascetyczna, do prostego, białego wnętrza możemy dobrać wyróżniające się dodatki. Nie należy przesadzić z ich ilością, ale przy zachowaniu umiaru dozwolone są żywe i soczyste barwy. Kolorowe ręczniki, pojemniczki czy drobne ozdoby ożywią wnętrze i dodadzą mu oryginalnego charakteru.
 
Klasyczne połączenia
 
Biel i szarość pięknie komponują się z naturalnym drewnem. Takie połączenie dodaje łazience naturalnego klimatu i odrobinę ciepła.  Jeżeli zależy nam na podkreśleniu elegancji wnętrza, kolor bazowy łazienki wzbogaćmy czarnymi akcentami.  
 
Łazienka_w_minimalsitycznym_stylu_2.jpg
Fot. Meble łazienkowe Guadix, Defra

W minimalistycznych wnętrzach często pojawiają się zgeometryzowane przedmioty zaprojektowane w duchu modernizmu. Dąży się w nim do rezygnacji ze zbędnych dodatków, a forma i budowa przedmiotu jest ściśle podporządkowana jego funkcji. Prostokątne umywalki i wanny bądź szafki o gładkich, jednolitych frontach podkreślą minimalistyczny styl łazienki.

 Ograniczona liczba sprzętów i przedmiotów

W łazience w stylu minimalistycznym nie może znaleźć się zbyt wiele sprzętów. Zastanówmy się, co dokładnie i w jakiej ilości przechowywać będziemy w łazience i względem tego dobierzmy odpowiednią liczbę szafek bądź regałów. Najlepiej, jeśli będą to meble z frontami – pozwolą one dyskretnie ukryć akcesoria, kosmetyki i inne łazienkowe przedmioty.

Łazienka_w_minimalsitycznym_stylu_3.jpg

Dzięki temu wnętrze wyda się bardziej uporządkowane i minimalistyczne. Postarajmy się również zredukować ilość rzeczy – może dodatkowe ręczniki zmieszczą się np. w szafce w przedpokoju?
 
Minimalistyczna łazienka nie musi być duża, powinna natomiast być jasna i przestronna. Nawet niewielkie wnętrze nabierze lekkości i optycznie się powiększy, jeśli pojawią się w nim odpowiednio rozmieszczone lustra. Ważne jest też poprawnie dobrane oświetlenie – nie tylko główne, ale również punktowe, które należycie oświetlać będzie nas przy lustrze.
 
Łazienka_w_minimalsitycznym_stylu_4.jpg

Polecamy:
 

Czytaj również 

 • Ponadczasowa klasyka w Twojej łazience

  Ponadczasowa klasyka w Twojej łazience

  Wnętrza urządzone w klasycznym stylu są ponadczasowe. Prezentują się gustownie i wysmakowanie niezależnie od szybko zmieniających się trendów aranżacyjnych. Podpowiadamy, jak urządzić... więcej

 • Najnowsze trendy w aranżacji łazienek

  Najnowsze trendy w aranżacji łazienek

  Nowoczesne i minimalistyczne łazienki przełamujemy w 2017 roku oryginalnym pazurem. Zgodnie z tym hasłem ma być prosto, ale niesztampowo. W oszczędne aranżacje wkradają się więc wyraziste kolory,... więcej

 • Łazienka w męskim stylu

  Łazienka w męskim stylu

  Wnętrza urządzone z rozmysłem (i pomysłem) mają nie tylko niepowtarzalny styl, ale ich design potrafi odzwierciedlać osobowość czy nawet płeć użytkownika. Po czym zatem poznamy łazienkę należącą... więcej

 • Dodatki do łazienki w skandynawskim stylu: oświetlenie, lustra i ozdoby

  Dodatki do łazienki w skandynawskim stylu: oświetlenie, lustra...

  Nowoczesne łazienki często bazują na stylu skandynawskim. Charakterystyczna dla niego biel świetnie sprawdza się w tych pomieszczeniach, które zazwyczaj mają niewielki metraż. Oprócz... więcej

Inspiracje