Klasyczna łazienka - jak ją zaaranżować?

Klasyczna łazienka to pomysł dla osób lubiących sprawdzone koncepty pełne smaku. Jeśli zamiast eksperymentów i ekstrawagancji wolisz spokojne i uniwersalne rozwiązania charakteryzujące się harmonią i elegancją – klasyczna łazienka jest stworzona dla ciebie. 
Klasyczna łazienka - jak ją zaaranżować?
Fot. Kolekcja Barrel, Defra

Klasyczna łazienka – wanna wolnostojąca

Jednym z elementów budujących klasyczną łazienkę może być wolnostojąca wanna. To pomysł podwyższający komfort wnętrza, który idealnie wpasuje się w harmonijną przestrzeń sprzyjającą relaksowi. Wolnostojąca wanna może występować w różnych kolorach, jednak w klasycznej stylistyce najlepiej sprawdzą się biel, beże, szarości lub czerń. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie tego samego koloru na wannie oraz podłodze w połączeniu z jasnymi ścianami i sufitem – tworzy to spójną i elegancką aranżację. Do takiej klasycznej oszczędności i prostoty dobrze dodać jeden bardziej wyróżniający się element, na przykład w postaci ozdobnego żyrandola.

Klasyczna_łazienka.jpg  Klasyczna_łazienka_2.jpg
 
Klasyczna łazienka – złote akcenty

Klasyczna łazienka to propozycja elegancka i stonowana. Nie oznacza to jednak, że nie możemy pozwolić sobie w niej na odrobinę wytworności. Elementem, który wzbogaci naszą klasyczną łazienkę, jednocześnie nie zamieniając jej we wnętrze zdominowane pałacowym przepychem, są ramy luster, uchwyty czy też baterie retro w kolorze starego złota, miedzi lub brązu.

Klasyczna_łazienka_3.jpg

Te drobne akcenty będą stanowić piękne i wysmakowane wykończenie klasycznej łazienki. Zyska ona subtelny szyk i urok w eleganckim wydaniu.
 
Klasyczna łazienka – szachownica na podłodze

Innym dopełnieniem klasycznej łazienki może być szachownica na podłodze. To ponadczasowe rozwiązanie stanie się wyrazistą sygnaturą łazienki, jednak nadal trzymającą się klasycznej stylistyki. W zależności od wielkości kwadratów, na które się zdecydujemy, łazienka zmieniać będzie swoje oblicze.

Klasyczna_łazienka_4.jpg

Biel i czerń to to uniwersalne i wysmakowane połączenie, które ożywi klasyczną łazienkę, zachowując naturalność oraz moc prostoty. Szachownica na podłodze najlepiej będzie prezentować się w towarzystwie białych ścian lub utrzymanych w innych, klasycznych i stonowanych kolorach. 

Polecamy:
  • 0
  • 0

  Asik

  Klasycznie-rustykalnie :)

Czytaj również 

 • Jaki dywanik łazienkowy kupić?

  Jaki dywanik łazienkowy kupić?

  Jeżeli chcesz postawić na podłodze łazienki dywanik, to z pewnością zależy ci na tym, aby dobrze wchłaniał wilgoć i był wystarczającej wielkości, aby na nim stanąć. Oczywiście może on... więcej

 • Jak urządzić łazienkę?

  Jak urządzić łazienkę?

  Pytanie „jak urządzić łazienkę?” zadaje sobie każda osoba, która buduje dom lub wprowadza się do mieszkania, które ma zamiar remontować. Łazienka to pomieszczenie,... więcej

 • Remont łazienki - jak zminimalizować koszta?

  Remont łazienki - jak zminimalizować koszta?

  Od czasu do czasu w naszych domach oraz mieszkaniach musimy przeprowadzić mniejsze lub większe remonty różnego typu. Jednym z newralgicznych punktów każdego lokum jest łazienka. Ponieważ... więcej

 • Trendy łazienkowe dla najlepszych inwestorów

  Trendy łazienkowe dla najlepszych inwestorów

  Wystrój łazienki podlega trendom w takim samym stylu, jak pozostałe wnętrza. Jedni preferują wystrój minimalistyczny i naturalne materiały w stylu drewna czy kamienia, inni z kolei decydują... więcej

Inspiracje