Kątownik aluminiowy i stalowy ‒ skutecznie zabezpiecz swoje ściany
Narożniki na ścianę ‒ zalety zastosowania
To oczywiste, że remontując mieszkanie, chcemy, aby każdy detal zachwycał nas w przyszłości. Musimy jednocześnie pamiętać o tym, że tworzone przez nas wnętrze ma służyć nam przez długie lata i przez cały ten okres powinno prezentować się nienagannie. Dlatego też, wykańczając nasze wnętrza, nie powinniśmy zapominać, że w przyszłości każde z nich będzie bardzo często użytkowane.
Skutkiem tego mogą być ślady i mikrouszkodzenia, które nie zawsze są przez nas pożądane, a z czasem mogą przekształcić się w jeszcze większy problem. Jednym z najbardziej wrażliwych, a co za tym idzie najbardziej narażonych na uszkodzenia elementów są miejsca styku podłóg i ścian. To przede wszystkim one są podatne na wszelkie obicia czy obciążenia. Nieestetyczne pęknięcia, ukruszenia czy wyszczerbienia płytek mogą zaburzyć nawet idealną aranżację.
Dlatego w myśl zasady „lepiej zapobiegać, niż leczyć”, dobrze jest zaopatrzyć się w elementy wykończeniowe, które pozwolą nam cieszyć się idealnym wyglądem naszego mieszkania, a także uniknąć czasochłonnej i nierzadko kosztownej naprawy płytek. Narożniki ochronne doskonale zabezpieczają miejsca łączenia ścian i podłóg przed uszkodzeniami mechanicznymi, szkodliwym działaniem wilgoci i co więcej, pozwolą na skuteczne ukrycie ewentualnych niedociągnięć i szczelin, zapewniając całemu pomieszczeniu niezwykle estetyczny wygląd.
Narożniki ochronne na ścianę ‒ jak wybrać idealne?
Decydując się na narożniki ochronne na ściany, trzeba dokładnie się zastanowić przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Narożnik ochronny idealnie sprawdza się w przypadku płytek ceramicznych i w ogromnym stopniu podkreśla ich elegancję.
Przed zakupem narożników dobrze jest wziąć pod uwagę kilka czynników. Jednym z najważniejszych są wymiary kątowników. Pamiętajmy, że wielkość narożnika powinna być dopasowana nie tylko do wnętrza, ale i rodzaju płytek ‒ kątownik ochronny powinien być osłoną, ale równocześnie dobrze komponować się z całym wnętrzem. Decydując się na kątowniki aluminiowe lub kątowniki stalowe, wymiary mogą wynosić od 12x12 mm nawet do 30x30 mm. Warto zatem przejrzeć pełną ofertę: https://listwy.online/katowniki/.
Jeśli decydujemy się na narożniki ochronne na ściany, powinniśmy podjąć decyzję, z jakiego materiału powinny być wykonane. Do najpopularniejszych i równocześnie najbardziej funkcjonalnych możemy zaliczyć narożnik aluminiowy oraz narożnik stalowy. Pierwszy z nich będzie świetnym dopełnieniem płyt gipsowych, natomiast drugi zda egzamin w przypadku pomieszczeń, które są bardzo często użytkowane. Pamiętajmy, że narożniki aluminiowe i stalowe sprawdzą się tylko w przypadku naroży, w których ściany zostały połączone dokładnie pod kątem 90 stopni.
Kątownik stalowy a kątownik aluminiowy ‒ różnice
Aluminiowy kątownik świetnie sprawdza się w przypadku lekkich konstrukcji wykonanych z płyt kartonowo-gipsowych. Warto zwrócić uwagę na te wykonane w wersji polerowanej i anodowanej. Czym jest anodowanie? To rodzaj obróbki, w trakcie której na powierzchni aluminium wytwarza się tlenek glinu. Warto pamiętać o tym, że kątowniki anodowane są o wiele bardziej odporne na działanie korozji niż inne kątowniki aluminiowe.
Narożnik stalowy do płytek wykazuje się niezwykłą trwałością i ponadczasową elegancją. To wprost idealne rozwiązanie, aby wykończyć naszą klatkę schodową, hol lub garaż. Kątowniki stalowe sprawdzą się świetnie w przypadku miejsc o bardzo dużym natężeniu ruchu. Ponadto do ich wykonania stosuje się stal nierdzewną, odporną na działanie wilgoci.
Czytaj również
-
Płytki winylowe ‒ czy sprawdzą się w łazience?
Aranżacja wymarzonej łazienki to jedno z większych wyzwań, podczas każdego urządzania wnętrza. Wybór odpowiednich sanitariatów, znalezienie armatury, czy przede wszystkim – podstaw... więcej
-
Tradycyjne płytki czy kamień do łazienki na ścianę – co...
Łazienka jest pomieszczeniem, w którym szczególną uwagę należy poświęcić wykończeniu ścian. Ich pokrycie odpowiednim materiałem pozwala nie tylko ochronić je przed zniszczeniem... więcej
-
Czym myć płytki łazienkowe?
Łazienka to pomieszczenie, w którym spędzamy czas kilka razy dziennie. Najczęściej jej ściany, ale również podłoga wykończone są w płytkach. Te mogą być naprawdę różne.... więcej
-
Najnowsze kolekcje płytek łazienkowych
Zapewne są wśród nas osoby, które pamiętają czasy, gdy podczas remontu łazienki do wyboru było jedynie kilka rodzajów płytek. Obecnie wybór jest ogromny. Każdy właściciel... więcej