W jakiej łazience sprawdzi się miska wisząca?

Wielu osobom wydaje się, że zakup miski WC jest prosty i nie trzeba na ten cel poświęcać zbyt dużo czasu. To jednak błąd. Branża ma w tym przypadku do zaoferowania naprawdę sporo, dlatego wybór dobrze jest przemyśleć. Od jakiegoś czasu stawia się przede wszystkim na miski podwieszane. Kiedy taka miska wisząca jest rzeczywiście dobrym rozwiązaniem? Jakie są jej podstawowe zalety?
W jakiej łazience sprawdzi się miska wisząca?

Miska wisząca - skąd jej popularność?

Miska wisząca montowana jest na wytrzymałym stelażu podtynkowym. To on ukrywa cały mechanizm spłukujący. Widoczny jest jedynie przycisk do uruchamiania spłukiwania. Ten może mieć różnorodny kształt i kolorystykę. Stanowi więc niekiedy dodatkowy element dekoracyjny łazienki. Miski podwieszane są obecnie coraz popularniejsze nie tylko w przypadku klientów indywidualnych, ale i firm. Stosowane są zarówno w domach prywatnych, jak i galeriach handlowych czy obiektach użyteczności publicznej. Nie dotykają bowiem podłogi, co pozwala na łatwiejsze utrzymanie otoczenia w czystości. Dodatkowo za sprawą takiej miski, w łazience jest więcej miejsca.

Kiedy postawić na wiszącą miskę toaletową?

Niewątpliwie miska wisząca to ciekawa alternatywna dla tradycyjnej miski stojącej. Sprawdza się w szczególności w łazienkach nowoczesnych, gdzie wykorzystuje się zarazem rozwiązania estetyczne i funkcjonalne. Dzięki zastosowaniu stelaża podtynkowego wnętrze jest optycznie powiększane, a przy okazji zbiornik na wodę jest niewidoczny dla oczu. Z tego powodu miski podwieszane są polecane przez ekspertów do niewielkich pomieszczeń. W sklepach dostępne są modele zarówno o bardzo prostej budowie, jak i niezwykle oryginalne i skomplikowane. Pozwala to na tworzenie naprawdę ciekawych aranżacji.

miska wisząca

Ozdobnym akcentem w łazience może stać się również przycisk spłukujący, który miewa nietuzinkowe formy. Warto przy tym wspomnieć, że miski wiszące są nie tylko efektowne, ale i bardzo funkcjonalne. Ich czyszczenie nie jest zbyt skomplikowane, bo nie mają kontaktu z podłogą, o czym już wcześniej wspominano. Jednak to nie wszystko, dodatkowo stosowane w ich przypadku technologie przyczyniają się do oszczędności wody w czasie spłukiwania. Obecnie rośnie popularność modeli bezkołnierzowych wyposażonych w deskę wolnoopadającą.

O czym należy pamiętać przed montażem deski wiszącej?

Osobom niezaznajomionym z tematem mogłoby się wydawać, że skoro miski podwieszane montuje się na stelażach podtynkowych, ich instalacja jest trudna. W rzeczywistości okazuje się to zdecydowanie prostsze niż mogłoby się wydawać. Warto jednak zakupić od razu gotowy zestaw, który składa się z wiszącej miski sedesowej i pasującego do niej stelaża podtynkowego. Szczególnie duże znaczenie ma ten drugi element. Dobrze postawić na model, na który udzielana jest co najmniej kilkuletnia gwarancja producenta. W końcu łazienkę tworzy się raz na wiele lat. Nikomu nie uśmiecha się jej remontowanie po roku czy dwóch latach użytkowania. Na szczęście większość dostępnych obecnie na rynku stelaży to modele wysokiej jakości o znacznej wytrzymałości. Niemniej jednak polecamy dokonywać zakupów tylko w sprawdzonych sklepach.

Czytaj również 

Inspiracje