Prysznic w nowoczesnej łazience
Zalety kabiny prysznicowej
Prysznic szczególnie chętnie jest wykorzystywany w niewielkich pomieszczeniach, ponieważ zabiera mniej miejsca niż wanna. Jednak również właściciele dużych łazienek decydują się na ten element wyposażenia, ponieważ jest praktycznym uzupełnieniem wanny. Świetnie sprawdza się, kiedy mamy niewiele czasu, np. podczas porannej toalety.
Ponadto nowoczesne prysznice są bardzo estetyczne i zaprojektowane z dużą dbałością o wzornictwo. Mocno zabudowane kabiny z masywnym brodzikiem są coraz częściej zastępowane przez minimalistyczne modele. Zgodnie z aktualnymi trendami kabina prysznicowa posiada szklane ściany, których łączenia są niemal niewidoczne. Ponadto dużą popularnością cieszą się kabiny typu walk-in czyli z otwartym wejściem. Zbudowane są z jednej, dwóch lub trzech tafli szkła.
Kabina bez brodzika
Zgodnie z aktualnymi trendami prysznic często nie posiada brodzika. Dzięki temu zyskujemy lekki, minimalistyczny efekt, który doskonale wpisuje się w charakter nowoczesnej łazienki. Ponadto prysznic bez brodzika jest znacznie łatwiej utrzymać w czystości - to oszczędność czasu oraz wyższy poziom higieny.
Tak zaaranżowana strefa prysznicowa szczególnie dobrze sprawdzi się w małych łazienkach. Kabina bez brodzika, którego rolę przejmuje posadzka, jest niemal niewidoczna i optycznie powiększa wnętrze.
Odpływy prysznicowe: liniowe i punktowe
Rezygnacja z brodzika wymaga zastosowania odpowiedniego odwodnienia, które zagwarantuje sprawne odprowadzanie wody z posadzki. Do wyboru mamy odpływy liniowe i punktowe:
- odpływ liniowy - to podłużna listwa montowana w posadzce pod prysznicem bądź w ścianie - wówczas wlot do syfonu jest montowany na poziomie podłogi. Po zabudowaniu odpływu jedynym widocznym elementem są dekoracyjne pokrywy maskujące.
Fot. Kesmet
- odpływ punktowy - jego głównym elementem jest niewielka kratka, która poprzez syfon odprowadza wodę do rury kanalizacyjnej. Najlepiej zamontować go w części środkowej lub narożnej posadzki.
Fot. Kesmet
Zarówno w przypadku odwodnienia liniowego, jak i punktowego syfon oraz rury pozostają niewidoczne (są zamontowane pod posadzkę lub w ścianie). Oba rodzaje odpływów znajdziemy w ofercie firmy kesmet.eu.
Montaż prysznica bez brodzika najlepiej zaplanować jeszcze przed położeniem posadzki. Wówczas unikniemy konieczności skuwania płytek, aby ukryć elementy odpływu. Ponadto odwodnienia punktowe i liniowe wykorzystują zjawisko grawitacji, dlatego wymagają spadku posadzki, co również warto wcześniej uwzględnić w swoim projekcie.
6.10.2017
-
AgnieszkaKuca
U mnie ze względów na małą przestrzeń w łazience wybór padł na kwadratowy prysznic, ale bez brodzika. W ten sposób moim zdaniem wnętrze łazienki wygląda na bardzo eleganckie i schludne. Panowie z wodtech doradzili co jeszcze powinnam dobrać po remoncie łazienki, aby wszystko było w jednym i tym samym stylu.
Czytaj również
-
Na co zwrócić uwagę przy wyborze zestawu podtynkowego WC
Zestaw podtynkowy WC to zestaw składający się z miski WC oraz mechanizmu spłukiwania, który jest ukryty w ścianie lub podłodze. Zestaw podtynkowy jest popularnym rozwiązaniem w budownictwie,... więcej
-
Cieknąca spłuczka, zapchany sedes i bidet – podstawowe naprawy...
Zapchany sedes i bidet oraz cieknąca spłuczka do WC znajdują się na liście najbardziej powszechnych problemów, jakich doświadcza każdy właściciel mieszkania. Czy za każdym razem, kiedy... więcej
-
Uszczelniacz silikonowy. To przyda ci się w trakcie remontu...
Silikonowa masa uszczelniająco-klejąca ze względu na bardzo dobrą przyczepność do różnego typu materiałów i elastyczność często wykorzystywana jest w remontach domów i mieszkań.... więcej
-
W jakiej łazience sprawdzi się miska wisząca?
Wielu osobom wydaje się, że zakup miski WC jest prosty i nie trzeba na ten cel poświęcać zbyt dużo czasu. To jednak błąd. Branża ma w tym przypadku do zaoferowania naprawdę sporo, dlatego wybór... więcej