Pralka z dwiema niezależnymi komorami piorącymi – nowość LG na CES 2015

CES – targi elektroniki użytkowej – każdorazowo prezentują nowatorskie rozwiązania i technologie. W tym roku naszą uwagę zwróciła pralka Twin-Washer Machine firmy LG, która posiada dwie niezależne komory piorące. 
Pralka-z-dwiema-niezależnymi-komorami-piorącymi–nowość-LG-na-CES-2015.jpg

Pralka Twin-Washer Machine z dwiema komorami piorącymi
na pierwszy rzut oka przypomina standardowe, dobrze znane modele. Pod właściwą komorą pralki skrywa się jednak innowacyjna, pionierska niespodzianka – drugi zbiornik.
 
Druga komora piorąca zainstalowana została w specjalnej szufladzie. Jej bęben jest o połowę mniejszy od centralnego zbiornika. Tym samym idealnie nada się do rzeczy delikatnych i tych, które zazwyczaj pierzemy w małych ilościach. Wiąże się to z dużą oszczędnością –  ze względu na porcjowanie wody ściśle dopasowane do ilości ubrań wewnątrz bębna.
 
Warto podkreślić, że obie komory stanowią niezależne, zupełnie autonomiczne systemy, które nastawić można w tym samym czasie, ale zgodnie z odmiennym programami. Oczywiście użytkować można też tylko jeden zbiornik. Brak połączenia między zbiornikami wiąże się z jeszcze jedną dogodnością – seria Twin-Washer Machine jest kompatybilna z wcześniejszymi modelami pralek LG, dzięki czemu łatwo wyposażyć swą dotychczasową pralką w dodatkowy moduł.

Pralka-z-dwiema-niezależnymi-komorami-piorącymi–nowość-LG-na-CES-2015.jpg
 
Nowatorskość Twin-Washer Machine to także technologia Smart Diagnosis pozwalająca na kontrolowanie pralki i rozwiązywanie problemów technicznych za pomocą specjalnej aplikacji. Dzięki niej możemy np. zdalnie uruchamiać pranie.
           
Choć pralka, którą Samsung zaprezentował na CES 2015 była tylko prototypem, to jeszcze w tym roku ma ona trafić do seryjnej sprzedaży. 

Czytaj również 

 • Pralka na prezent?

  Pralka na prezent?

  Szukasz prezentu dla osoby, która ceni praktyczne rozwiązania? Dobrym pomysłem są przedmioty przydatne w domu, które ułatwiają życie swojemu nowemu właścicielowi. Jeśli więc chcesz... więcej

 • Suszarki do prania – co trzeba o niech wiedzieć?

  Suszarki do prania – co trzeba o niech wiedzieć?

  Za 10 minut musisz wyjść z domu, a bluzka, którą chcesz założyć jest nadal mokra – to częsty scenariusz, który zna chyba każdy z nas. Nowoczesne suszarki do prania pozwalają... więcej

 • AGD przyszłości: pralka, która sama zamówi detergent

  AGD przyszłości: pralka, która sama zamówi detergent

  Jak często zdarzyło ci się zapomnieć kupić proszku do prania lub przeoczyć, że właśnie się on kończy? Jest to szczególnie kłopotliwe, jeżeli dopiero wróciliśmy z zakupów... więcej

 • Pierwsza pralko-suszarka z dwoma bębnami

  Pierwsza pralko-suszarka z dwoma bębnami

  Firma Haier wprowadziła do swojej oferty pralko-suszarkę wyposażoną w dwa bębny. To pierwsze na świecie urządzenie wyposażone w dwa bębny, umożliwiające jednoczesne pranie i suszenie ubrań. ... więcej

Inspiracje