Pralka dostosowana do potrzeb prania wełny i innych delikatnych tkanin

Firma Elektrolux wprowadza na nasz rynek w tym roku nowy sprzęt – pralkę EWF1408WDL zaprojektowaną specjalnie do potrzeb prania wełny i innych delikatnych tkanin. Pralka Electrolux EWF1408WDL to jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu na naszym rynku, o wysoko wyspecjalizowanych możliwościach.
Pralka Electrolux EWF1408WDLIstniejąca od 90 lat firma Elektrolux wiele razy udowadniała, iż jest jednym z najlepszych producentów urządzeń piorących. Pralka Electrolux EWF1408WDL to urządzenie, które potrafi znacznie więcej niż inne pralki w tej klasie. Pralka została wyposażona w technologię Steam System, wykorzystującą parę do odświeżania ubrań i usuwania zagnieceń – tak, jak robi się to w profesjonalnych pralniach. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nawet najbardziej delikatne tkaniny, takie jak kaszmir, wełna, czy jedwab, będą miały zapewnioną ochronę.

Urządzenie to można nazwać już pralką typu smart, czyli sprytnym czy inteligentnym urządzeniem, ponieważ posiada systemy, które samodzielnie zarządzają naszym praniem. Technologia FuzzyLogic oceni wielkość wsadu, podpowiadając, jaka ilość detergentu będzie odpowiednia do danego prania. Program TimeManager umożliwia ustalenie długości cyklu, dopasowując go do rzeczywistych potrzeb.


Pralka EWF1408WDL komunikuje się z użytkownikiem za pomocą dotykowego wyświetlacza LCD, proponując mu intuicyjną obsługę, afunkcja Ulubione Plus zapamiętuje najczęściej używany program i towarzyszące mu ustawienia, pozwalającna uruchomienie go w przyszłości za pomocą jednego przycisku.

Rozwiązanie to jest wzorowane na profesjonalnych urządzeniach tego typu stosowanych w pralniach przemysłowych z przystosowanym do domowych warunków systemem porozumiewania się z użytkownikiem za pomocą przyjaznego systemu zarządzania oraz samo wykonywalnymi programami. Warto dodać, iż pralka ta otrzymała jako jedyne urządzenie tego typu na rynku – certyfikat Woolmark Gold.

Oczywiście standardem już stało się, iż urządzenia domowe starają się zachować wysoki poziom oszczędności tak wody, jak i energii. Nie inaczej jest również w przypadku pralki Electrolux EWF1408WDL,posiada onarównież wysoko specjalizowany system oszczędności, bo zużywa o 20% mniej energii niż pralki klasy A+++.


Marki, jakie wchodzą w skład grupy Electrolux to: Electrolux, Zanussi, AEG oraz Electrolux Grand Cuisine, które każdego roku sprzedają ponad 50 milionów produktów w ponad 150 krajach. W 2013 roku wartość sprzedaży Grupy wyniosła 109 miliardów koron szwedzkich. Grupa zatrudniała 61 000 pracowników.

Źródło: Electrolux.

Czytaj również 

 • Pralka na prezent?

  Pralka na prezent?

  Szukasz prezentu dla osoby, która ceni praktyczne rozwiązania? Dobrym pomysłem są przedmioty przydatne w domu, które ułatwiają życie swojemu nowemu właścicielowi. Jeśli więc chcesz... więcej

 • Suszarki do prania – co trzeba o niech wiedzieć?

  Suszarki do prania – co trzeba o niech wiedzieć?

  Za 10 minut musisz wyjść z domu, a bluzka, którą chcesz założyć jest nadal mokra – to częsty scenariusz, który zna chyba każdy z nas. Nowoczesne suszarki do prania pozwalają... więcej

 • AGD przyszłości: pralka, która sama zamówi detergent

  AGD przyszłości: pralka, która sama zamówi detergent

  Jak często zdarzyło ci się zapomnieć kupić proszku do prania lub przeoczyć, że właśnie się on kończy? Jest to szczególnie kłopotliwe, jeżeli dopiero wróciliśmy z zakupów... więcej

 • Pierwsza pralko-suszarka z dwoma bębnami

  Pierwsza pralko-suszarka z dwoma bębnami

  Firma Haier wprowadziła do swojej oferty pralko-suszarkę wyposażoną w dwa bębny. To pierwsze na świecie urządzenie wyposażone w dwa bębny, umożliwiające jednoczesne pranie i suszenie ubrań. ... więcej

Inspiracje