Glow Flow - kolorowa woda z kranu

Glow Flow to niewielkie urządzenie, które zamieni wodę w kranie w oryginalny czerwony lub niebieski świetlny strumień. Dzięki temu gadżetowi każda łazienka może wyglądać wyjątkowo. 
Glow FlowUrządzając łazienkę często decydujemy się na proste, białe lub brązowe meble do łazienki i drobne akcenty kolorystyczne w postaci na przykład różnorodnych dodatków lub ciekawych rodzajów oświetlenia. Poszukując pomysłu na ożywienie łazienki, warto także zwrócić uwagę na urządzenie Glow Flow. Działanie tego gadżetu jest bardzo proste - opiera się na zamontowanych w nim czujnikach temperatury oraz na diodowym systemie oświetlenia LED. Kiedy temperatura wody w kranie wynosi ponad 32 stopnie, kolor strumienia staje się czerwony, natomiast gdy strumień wody jest zimny, światło zmienia barwę na niebieską. Kolory w tym modelu zostały dobrane na podstawie oznaczenia ciepłej i zimnej wody na bateriach umywalkowych, a jednocześnie instynktownego i ugruntowanego kojarzenia niebieskiego z chłodem, a czerwonego z ciepłem. Jednak oświetlenie LED daje możliwość wykorzystywania w tego typu gadżetach także innych kolorów, np. zielonego, różowego czy żółtego.Sposób montażu Glow Flow

Często zdarza się, że samodzielny montaż mebli łazienkowych, kabiny prysznicowej czy innych elementów wyposażenia łazienki nie jest tak prosty, jak się spodziewamy. W przypadku urządzenia Glow Flow taki problem nie powinien się pojawić. Producent dołącza do gadżetu dwa uniwersalne adaptery, przeznaczone do montowania na różnego rodzaju bateriach łazienkowych, dzięki czemu można łatwo umieścić urządzenie na każdym kranie. Glow Flow zasilane jest przez trzy baterie alkaliczne AG13, które otrzymujemy w momencie zakupu z trzema zapasowymi sztukami. Diody LED są z reguły bardzo trwałe i energooszczędne, dzięki czemu korzystanie z Glow Flow nie wiąże się z wysokimi kosztami i koniecznością częstej wymiany zarówno baterii, jak i samych diod.Urozmaicenie wnętrza łazienki

 
Niekiedy drobne zmiany w sposobie oświetlenia łazienki mogą przynieść zaskakujące efekty i zmienić wnętrze nie do poznania. Strumień kolorowego światła pozwala na stworzenie intymnej i relaksacyjnej atmosfery na przykład w trakcie kąpieli. Glow Flow może się też sprawdzić jako element przykuwający uwagę dzieci, jednocześnie sygnalizujący zmianę temperatury wody i chroniący pociechy przed poparzeniem.

Warto pamiętać, że gadżet jest jedynie oświetleniem dekoracyjnym i stanowi dodatek do ceramiki i mebli łazienkowych, nie może jednak spełniać roli oświetlenia miejscowego czy ogólnego w pomieszczeniu.
  • 5
  • 0

  Wojtek

  Makówka - Tylko się nie przewróć jak będziesz biec do tego sklepu... Może i świeci ale tylko oszołom za to zapłaci.

  • 4
  • 1

  Makówka

  Muszę mieć takie oświetlenie w domku!!!! Gdzie to można kupić i za ile??? Widział to ktoś w sklepie stacjonarnym?

Czytaj również 

Inspiracje