Wanna i umywalka, czyli para, która powinna doskonale do siebie pasować

Wanna oraz umywalka to dwa ważne elementy wyposażenia łazienkowego, które jednoznacznie odpowiadają za to, czy cała przestrzeń jest w pełni funkcjonalna oraz jak się prezentuje. Uważamy, że powinny być jak najlepiej do siebie dobrane, aby tworzyły spójną koncepcję. A jak ty uważasz?
Wanna i umywalka, czyli para, która powinna doskonale do siebie pasować

Wanna i umywalka jako paraNa początek zastanówmy się, dlaczego właśnie one powinny stanowić dobrze dobraną parę? Przede wszystkim dlatego, że w wielu łazienkach znajdują się naprawdę blisko siebie. Poza tym ich rola jest w pewien sposób podobna - obie służą do mycia. Co więcej, nawet kształt wanny i umywalki sugeruje, że są kompatybilnymi częściami, które wzajemnie się uzupełniają.
Warto także podkreślić, że w wielu pomieszczeniach zarówno wanna, jak i umywalka potrafią przyciągać spojrzenia. Ich harmonijny dobór gwarantuje, że zawsze zrobią pozytywne wrażenie. Dlatego sprawdźmy, jakie połączenie jest najbardziej idealne.
 


Wanna przyścienna i praktycznie dowolna umywalka?Powiedzmy sobie szczerze - połączenie wanny przyściennej oraz umywalki należy do najbardziej tradycyjnych i zazwyczaj nie rządzi się żadnymi prawami. Dlatego też w wielu domach mamy kompletnie niedobrane do siebie elementy. Jednak czy naprawdę do wanny przyściennej pasuje dosłownie każda umywalka?
Oczywiście, że nie! Należy bowiem zwrócić uwagę na wiele szczegółów, które wiążą się z obiema częściami armatury. Przede wszystkim ich kształt. Czy wanna jest zaokrąglona, czy też ma ostre, kwadratowe rogi? Jak jest ustawiona i czy jest symetryczna? W zależności od odpowiedzi na te pytania należy zastanowić się nad doborem właściwej umywalki. Naszym zdaniem powinna mieć cechy nawiązujące do przyściennej wanny. Mogą to być podobne zaokrąglenia albo przeciwnie - bardziej ostre kształty. Na szczęście obecnie nie brakuje umywalek prostokątnych i kwadratowych, dlatego na pewno znajdziesz je bez dłuższej chwili, jeśli właśnie takie będą ci potrzebne.

 

Wanna wolnostojąca i umywalka nablatowa. Idealny duetObecnie, w miarę możliwości, w coraz większej liczbie domów nie wykorzystujemy już klasycznych przyściennych wanien, a zamiast nich sięgamy po nowoczesne wanny wolnostojące. Są one świetnym przykładem zupełnie nowej aranżacji, w której luksus, przepych i innowacyjne rozwiązania są na pierwszym miejscu.
Wanna wolnostojąca zazwyczaj ma delikatne, zaokrąglone kształty. Jej charakterystyczną cechą jest to, że prezentuje się ozdobnie i zawsze przyciąga spojrzenia. Równocześnie, ze względu na swój charakterystyczny wygląd, wymusza dobranie konkretnego modelu umywalki, najlepiej nablatowego.
Oczywiście, umywalki nablatowe możemy stosować także w pomieszczeniach, w których nie występują wanny wolnostojące. Jednak w tym przypadku, gdy pojawia się taka królewska wanna, zastosowanie nablatowej umywalki jest jednym z najlepszych pomysłów. W pewien sposób również ona może być uznana za wolnostojącą, co sprawia, że idealnie dopasowuje się do pozostałych części wystroju. Dodatkowo, podobnie jak wanna wolnostojąca, nablatowa umywalka prezentuje się modernistycznie i nie pozwala przejść obok siebie obojętnie.

Czytaj również 

Inspiracje