
Czyszczenie tapicerki meblowej – o tym musisz pamiętać

Odpowiednie środki czyszczące
Każdy materiał wymaga zastosowania dedykowanych środków czyszczących. Można skorzystać z produktów, które znajdują się w domu każdego z nas, jednak trzeba mieć na uwadze, że nierzadko działają one zbyt słabo, by poradzić sobie z trudniejszymi zabrudzeniami. Inną opcją jest wybór środków czyszczących, które dostępne są w większości dużych marketów.
Niezależnie jednak od tego, czy wolimy wypróbować domowe sposoby, czy jednak stawiamy na zakupy w sklepie, musimy pamiętać o tym, aby preparat czyszczący dobrać do rodzaju materiału, który ma być wyczyszczony. Niewłaściwie zastosowany, ale i zaaplikowany środek nie tylko nie poradzi sobie z zabrudzeniami, nawet tymi powierzchownych, lecz również może nieodwracalnie uszkodzić materiał.
Przy poważnych zabrudzeniach, plamach z jedzenia, napojów, długopisu, krwi, powstałych po zwierzętach domowych i nie tylko, najlepiej odpuścić samodzielne czyszczenie. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest oddanie swoich mebli tapicerowanych w ręce fachowców, których ofertę można znaleźć na stronie https://czyszczenienazawolanie.pl/. To gwarancja należycie wykonanej usługi i uporania się z plamami, którym nie są w stanie podołać powszechnie dostępne środki czyszczące.
Nadmiar wilgoci jest szkodliwy
Domownicy powinny pamiętać o tym, że meble tapicerowane nie lubią nadmiaru wilgoci. Działa ona wręcz niszczycielsko na tapicerkę, staje się doskonałą pożywką dla chorobotwórczych drobnoustrojów i szybko doprowadza do wydzielania nieprzyjemnego zapachu.
Samodzielnie czyszcząc lub odświeżając meble tapicerowane należy zatem robić to bardzo ostrożnie, z wyczuciem i korzystając z bardzo dobrze odciśniętej z nadmiaru wody ściereczki. W przypadku zaś jakichkolwiek środków czyszczących wymagających wykonania prac na mokro, nie należy doprowadzać do przemoczenia mebli. Pielęgnacja musi się odbywać poprzez równomierne rozprowadzenie wybranego produktu, ale bez efektu przemoczenia powierzchni.
Sposób użytkowania
Świeżo wyczyszczona i wypielęgnowana kanapa bądź inny mebel tapicerowany, przez długi czas zachowa estetykę, trwałość, wygodę użytkowania i czystość, o ile będzie właściwie użytkowany. Czego nie wolno robić?
Meble tapicerowane nie lubią zbyt wysokiej temperatury, więc nie należy ustawiać ich w pobliżu grzejnika ani też narażać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Warto także używać ich w sposób równomierny, czyli siadać bądź leżeć na całej powierzchni, a nie tylko w jednym miejscu.
Pamiętajmy o powyższych wskazówkach, a sprawimy, że nasze ulubione meble przetrwają długi czas.
Czytaj również
Magazyny self storage a organizacja przestrzeni w domu: Porady...
W dzisiejszych czasach wiele osób boryka się z problemem braku odpowiedniej przestrzeni w swoich domach. Zbierające się przedmioty, sezonowe ubrania, sprzęty czy kolekcje mogą powodować nieporządek... więcej
Jak sfinansować remont łazienki?
Łazienka to bez wątpienia jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. Spędza się w nim sporo czasu, dlatego powinno być ona urządzona praktycznie i stylowo. W przypadku starszego budownictwa... więcej
Woda wyciekająca ze ściany: co robić?
Wyciek to zjawisko, którego mogą doświadczyć zarówno mieszkańcy mieszkań, jak i domów. Stała wilgoć prowadzi do szeregu negatywnych konsekwencji, w tym grzybów i pleśni,... więcej
Jakie osłony okienne do łazienki? 3 sprawdzone modele na 2023...
Posiadasz łazienkę z oknem? Z pewnością musisz je czymś osłonić. Dowiedz się, jakiego rodzaju osłony okienne do łazienki będą najlepsze. więcej