
Oświetlenie na zimowe miesiące

hygge
Hyggeto duński termin, znany również jako kos w Norwegii, podczas mroźnych, zimowych miesięcy jest tak samo ważny, jak częste przebywanie na świeżym powietrzu podczas długich, jasnych letnich dni. Możesz wzmocnić to poczucie zadowolenia za pomocą odpowiedniego oświetlenia. Świece z otwartym płomieniem od dawna są popularne w Skandynawii i poza nią.
W dzisiejszych czasach często można zobaczyć gołe żarówki zastępujące palące się knoty. Wybierz nowoczesne lampiony- chociaż ich strumień świetlny jest dość słaby, efekt jest uroczy i przytulny jako akcent. Możesz nawet umieścić jeden lampion w oknie aby naśladować skandynawską tradycję umieszczania świec w oknach.
Dbaj o naturalność oświetlenia
Naturalne materiały i neutralne kolory to cechy charakterystyczne skandynawskiego designu, a szkło, drewno, wełna i kamień daje coś kojącego, co uziemia przestrzeń i łączy ją z otoczeniem. Połączenie tych materiałów w przemyślany sposób tworzy rozważny, ziemisty styl, który jest jednocześnie wygodny i elegancki. Oczywiście naturalne światło jest kluczowe w tych cennych godzinach dziennych, więc otwieraj rolety, gdy tylko jest to możliwe, aby jak najlepiej wykorzystać zachodzące słońce.
Wybierz miękkie, równomierne światło
Jaśniejsze niekoniecznie jest lepsze. Chociaż zimą możesz mieć ochotę na więcej światła słonecznego, oślepianie wnętrz żarówkami o dużej mocy niekoniecznie jest lekarstwem. Zamiast tego dostosuj swoje otoczenie za pomocą kilku mniejszych źródeł światła w postaci kinkietów czy pojedynczych lamp wiszących.
Projektanci z duńskiej marki Umage dołożyli wszelkich starań, aby zaprojektować oświetlenie, które nie uszkodzi nam siatkówki szokująco jasnymi plamami. Projekty takie jak niezwykle znana seria lamp z naturalnych piór Umage EOS mają staranne warstwy, aby ich światło było równie przyjemne, jak ich sylwetki. Oświetlenie przyjemne dla oczu jest szczególnie cenione, gdy na zewnątrz jest ponuro - dzięki temu przejście przez ten okres jest mniej surowe. Ponadto przyciemnianie świateł na korzyść huczącego ognia to jedno z zimowych błogosławieństw.
Uzyskaj dużo światła ze świec
Aby jednak być naprawdę skandynawskim, musisz przynajmniej pomyśleć o prawdziwym, naturalnym świetle uzyskanym za pomocą świec. Po prostu nie ma sobie równych w uczuciu ciepła i powitania, jakie daje otwarty płomień. Świece schowane w lśniących, szklanych świecznikach są świąteczne, a tradycyjne świece stożkowe mogą być jeszcze bardziej nowoczesne w eleganckich, minimalistycznychświecznikach. Potraktuj świecę jako specjalny akcent podczas romantycznych posiłków, uspokajających wieczorów lub nawet chwili relaksu w samotności.
Nie zapomnij o warstwach oświetlenia
Na koniec rozważ nakładanie warstw. Równie ważne jak układanie kilku warstw odzieży lub pościeli w zimie, warstwowe oświetlenie zapewnia ciepło i możliwość dostosowania w ciągu dnia. W grę wchodzą nastrojowe, zadaniowe i akcentujące oświetlenie, które tworzy ogólną scenę świetlną, która jest bardziej pozytywna i przyjazna niż pojedyncza lampa sufitowa (https://www.galerialimonka.pl/lampy-sufitowe). I jak zawsze, ściemniacze oświetlenia są kluczem do kontrolowania nastroju w domu przez cały rok.
Czytaj również
Jakie wanny 150x70 cm do zabudowy są dostępne na rynku i w...
Wanna do zabudowy, nawet kompaktowa w rozmiarze 150 × 70 cm, może całkowicie odmienić charakter łazienki i zapewnić relaks nieporównywalny z prysznicem. Sprawdziliśmy, jakie modele są... więcej
Japandi w łazience zaczyna się od detali. Jak zabudowa geberitu...
Styl japandi zdobywa kolejne wnętrza, a łazienka staje się jednym z jego najbardziej naturalnych obszarów. Zamiast zimnych płytek i przypadkowych dodatków – jasne barwy, przytulność... więcej
Podstawowe funkcje sterownika do sauny – co powinien zawierać...
Sauna to doskonałe miejsce do relaksu i poprawy zdrowia, a sterowanie jej pracą odbywa się za pomocą specjalnego sterownika. To urządzenie, które ma kluczowe znaczenie w zapewnieniu odpowiedniego... więcej
Jaką ościeżnicę wybrać do drzwi łazienkowych?
Łazienka to jedno z najbardziej wymagających pomieszczeń w domu – wysoka wilgotność, częste zmiany temperatury oraz możliwość bezpośredniego kontaktu z wodą sprawiają, że zarówno... więcej