Wanna, która jest hamakiem.

Nowoczesna, stylowa łazienka wymaga niekonwencjonalnej oprawy, którą uzyskać można, dzięki wykonywanej na zamówienie wannie Vessel. Jej niezwykłość polega na tym, że wygląda jak hamak.
Wanna jak hamak
Fot. Wanna VESSEL, Splinter Works

Każdy, kto leżał kiedyś w hamaku, czy to we własnym ogrodzie, czy na wakacjach pod palmami wie jaką przyjemność daje taki wypoczynek. Projektanci ze Splinter Works opracowali wzór niekonwencjonalnej wanny, której kształt zainspirowany jest właśnie hamakiem. Wyprofilowana została dla osiągnięcia najlepszej pozycji. Jej minimalistyczna forma przypomina rzeźbę sztuki nowoczesnej, a to że unosi się nad podłogą łazienki potęguje wrażenie odrealnienia.
 
Wykonana jest z węglowych włókien o niezwykłej wytrzymałości, uformowanych na wzór materiału prawdziwego hamaka. Pomiędzy warstwami włókien znajduje się pianka izolacyjna, dzięki czemu woda pozostaje gorąca dłużej, niż w zwykłej wannie.
 
Założeniem projektu, było stworzenie wanny, która w żaden sposób nie będzie dotykała podłogi, dlatego napełnia się ją z kranu umiejscowionego obok. A jak się opróżnia? W bardzo prosty sposób - woda wylatuje przez otwór w powierzchni wanny do kratki odpływowej w podłodze. Jeśli jednak, takiej instalacji nie da się zamontować w łazience, to istnieje możliwość podłączenia rurki, przez którą woda swobodnie odpłynie. Sama wanna przytwierdzana jest do ścian za pomocą wsporników ze stali nierdzewnej.
 
Dla ułatwienia montażu wanny Vessel w różnych łazienkach, udostępniono kilka jej rozmiarów, a dodatkowo każdą można przedłużyć w granicach 20 cm. Optymalny rozmiar to 2,7 m. Dostępna jest w kolorach czarnym, czerwonym, niebieskim, żółtym, różowym, brązowym oraz w czysto srebrnym.
 
To świetny projekt dla łazienek w stylu minimalistycznym, gdzie łagodne linie i proste powierzchnie służą pełni relaksu.

Czytaj również 

 • Idealna pralka dla rodziny z dziećmi

  Idealna pralka dla rodziny z dziećmi

  Pranie to podstawowa czynność, którą regularnie wykonuje się w każdej polskiej rodzinie. Rodziny z dziećmi mają specyficzne potrzeby odnośnie czyszczenia odzieży, które jest w stanie... więcej

 • Wyposażenie łazienki na indywidualne zamówienie

  Wyposażenie łazienki na indywidualne zamówienie

  Marka Laufen wprowadziła do swojej oferty nowatorką usługę. Teraz możemy kupić produkty do wyposażenia łazienki przygotowywane na indywidualne zamówienie, wykonane z dokładnością do jednego... więcej

 • Modna łazienka 2018

  Modna łazienka 2018

  Najnowsze kolekcja czołowych producentów wyposażenia łazienek pokazują, co będzie modne w nadchodzącym roku. Jakie trendy zagoszczą w aranżacjach? Czym zaskoczą nas łazienki 2018 roku?... więcej

 • Trendy w urządzaniu łazienek

  Trendy w urządzaniu łazienek

  Dawniej traktowana jako pomieszczenie służące higienie i urządzana bardzo oszczędnie, dziś zyskała nowy charakter. Mowa o łazience, której wystrój dopracowuje się obecnie w... więcej

Inspiracje