Dekorowanie mebli. Malowanie i inne techniki

Chętni uzyskać niepowtarzalny wygląd swoich mebli mają teraz niepowtarzalną okazję, by dekoracja ta wyniesiona została na wyższy poziom. Marisa Lupato w książce „Dekorowanie mebli. Malowanie i inne techniki” prezentuje szereg rad i pomysłów na to, by meble w naszym domu zyskały indywidualny, wyjątkowy charakter.

dekorowanie mebliRęcznie robione przedmioty jak wiadomo charakteryzują się nieporównywalną wartością. Tyczy się to nie tyle samej konstrukcji, ale również ich dekoracji. O wiele większą przyjemność i satysfakcję da się jednak uzyskać, tworząc te ozdoby samemu, zamiast zdawać się na osoby trzecie. Z jednej strony decyduje to o oryginalności, z drugiej – otwiera nieograniczone możliwości, nie musimy bowiem polegać na asortymencie, który znaleźć można w sklepach, ale sami możemy wykreować dowolne wzory.

 

Choć samodzielne dekorowanie mebli może wydawać się zajęciem jedynie dla fachowców, obawy jednak można odrzucić. Autorka kierowała się troską o amatorów i laików. Czytelnik nie zostaje zatem wrzucony na głęboką wodę, ale stopniowo instruowany i kierowany co do wykonywanych czynności, doboru narzędzi, materiałów, a nawet środków ochronnych. Ułatwić pracę mają również fotografie, dzięki którym naocznie przekonać się można o efektach proponowanych metamorfoz. Aby ustrzec czytelników przed wszelkimi omyłkami i możliwymi błędami, Marisa Lupato wyrozumiale tłumaczy, za każdym razem przypominając nawet o, wydawać by się mogło, oczywistościach, o których łatwo zapomnieć, gdy nie zna się na rzeczy. Ta „matczyna opieka” sprawia, że nawet posiadając dwie lewe ręce, stworzyć można przedmioty magiczne.

 
dekorowanie mebli

 

Wartym uwagi jest również fakt, że w książce nie znajdziemy tylko jednostronnie skomponowanych propozycji dekorowania. Wachlarz jest szeroki, dzięki czemu miłośnicy odmiennych stylów i gatunków będą mogli znaleźć pomysły dla siebie. Dodatkowym atutem jest to, że autorka przy okazji przekazywania rad i instrukcji dzieli się swoją pokaźną wiedza na temat historii dekorowania, co sprawia, że „Dekorowanie mebli” nie jest wyłącznie poradnikiem, ale również ciekawą i wartościową lekturą.

 

Nie można zapomnieć, że poza kwestiami dekoratorskimi w książce znajdują się również porady dotyczące szlifowania, stolarki czy tworzenia nowych przedmiotów. Autorka dostarcza rozwiązań trudnych i wymagających czasu oraz pracy, ale prezentuje także koncepty łatwe i wykorzystujące materiały, które każdy z pewnością posiada w domu.

 
dekorowanie mebli

 

Dekorowanie mebli. Malowanie i inne techniki” to książka dla osób, które we wnętrzu pragną posiadać meble naznaczone ich indywidualnym charakterem i pierwiastkiem, dla pragnących oryginalności i świeżości. To propozycja dla osób, które dopiero chcę się nauczyć dekorować meble, jak i dla tych, którzy podstawową wiedzę już posiadają, ale chcieliby ją poszerzyć i poznać nowe techniki ozdabiania przedmiotów.

 

Tytuł: Dekorowanie mebli. Malowanie i inne techniki
Autor: Marisa Lupato
Wydawca: RM
Data wydania: 2011
Liczba stron: 156
Oprawa: miękka
Cena: ok. 40 zł

www.rm.com.pl

Czytaj również 

 • Idealna pralka dla rodziny z dziećmi

  Idealna pralka dla rodziny z dziećmi

  Pranie to podstawowa czynność, którą regularnie wykonuje się w każdej polskiej rodzinie. Rodziny z dziećmi mają specyficzne potrzeby odnośnie czyszczenia odzieży, które jest w stanie... więcej

 • Wyposażenie łazienki na indywidualne zamówienie

  Wyposażenie łazienki na indywidualne zamówienie

  Marka Laufen wprowadziła do swojej oferty nowatorką usługę. Teraz możemy kupić produkty do wyposażenia łazienki przygotowywane na indywidualne zamówienie, wykonane z dokładnością do jednego... więcej

 • Modna łazienka 2018

  Modna łazienka 2018

  Najnowsze kolekcja czołowych producentów wyposażenia łazienek pokazują, co będzie modne w nadchodzącym roku. Jakie trendy zagoszczą w aranżacjach? Czym zaskoczą nas łazienki 2018 roku?... więcej

 • Trendy w urządzaniu łazienek

  Trendy w urządzaniu łazienek

  Dawniej traktowana jako pomieszczenie służące higienie i urządzana bardzo oszczędnie, dziś zyskała nowy charakter. Mowa o łazience, której wystrój dopracowuje się obecnie w... więcej

Inspiracje